• LAURY DLA GRODZISZCZA WRĘCZONE

• Konkurs wiedzy samorządowej w szkołach podstawowych to świetny sposób na edukację i zachęcanie uczniów do zgłębiania wiedzy na temat działania samorządu oraz funkcjonowania lokalnych społeczności – podkreślała wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, podczas sesji absolutoryjnej wręczając główne trofeum LAUR MŁODEGO SAMORZĄDOWCA. W tym roku statuetka powędrowała do uczniów ze Szkoły Podstawowej w Grodziszczu, gospodarza tegorocznej edycji konkursu.

• Gminny Konkurs "Kolorowy Taniec Ludowy"

• 19 maja 2023r. przedszkolaki z naszej szkoły wzięły udział w Gminnym Konkursie Tańca organizowanym przez Przedszkole "Bajkowa Dolinka" w Pszennie. Dzieci zaprezentowały "Krakowiaka", który cieszył się największą popularnością. Po obradach jury postanowiło przyznać wszystkim uczestnikom I miejsce. Przedszkolaki otrzymały złotą statuetkę oraz pamiątkowy dyplom.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

• Klasy 7 i 8 z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy

• Dnia 31 maja br.  klasy 7 i 8 odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Świdnicy w ramach realizacji założeń NPRCz. Tak jak grupa młodszych kolegów uczniowie zapoznali się  z księgozbiorem wypożyczalni dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych, poznali też zasady korzystania z czytelni, która posiada również pracownię z robotyki. Młodzież uczestniczyła w zabawie zaproponowanej przez p. bibliotekarkę, czyli wyszukiwała kolejne cyfry, które złożyły się na szyfr do tajemniczej skrzynki. A w skrzynce znalezionej w piwnicach biblioteki znajdowały się upominki dla uczniów, czyli długopisy  i zakładki  do książek.

Po części edukacyjnej klasy zwiedziły wieżę ratuszową i mogły podziwiać panoramę miasta i okolic.