• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień kończy się, od najmłodszego aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.

20 Września w naszym przedszkolu obchodziliśmy bardzo ważne święto - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nasze Przedszkolaki dzień rozpoczęły od małego quizu dotyczącego przedszkola. Uczestniczyły również w zabawach ruchowych i muzycznych oraz każdy wykonał pracę wg własnego zainteresowania. Na koniec każdy otrzymał medal i dyplom Super Przedszkolaka oraz słodki upominek.

• Biegi w Krzyżowej.

• W gorącej atmosferze, dosłownie i w przenośni, odbyła się kolejna edycja MIĘDZYPOKOLENIOWEGO PRZEŁAJOWEGO BIEGU POJEDNANIA w tym roku pod hasłem "AKTYWNA WIEŚ". Z naszych reprezentantów najlepszy wynik osiągnęła Dominika Zimoch z klasy 4, która w swoim biegu zajęła 3 miejsce. Warto odnotować także 7 miejsce Bartosza Kurka, co przy takiej liczbie startujacych zawodników jest bardzo dobrym rezultatem. Wszytkim startujacym gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.

• Sukcesy Marii Czerkawskiej.

• 21 września Marysia brała udział w Mistrzostwach Świata IBFF FIT KIDS w Chorwacji. Zdobyła 5 miejsce w kategorii FIT Kids A Solo Girls 6 oraz wraz z koleżanką Amelią Ingram 3 miejsce w kategorii FIT Kids Duo Youth. Gratulujemy !!!

• Klasa 2 poznaje zasady ruchu drogowego.

• Dnia 15 września uczniowie klasy 2 wybrali się na wycieczkę na najbliższe skrzyżowanie w Grodziszczu, aby utrwalić poznane zasady ruchu drogowego,bezpieczne poruszanie się po chodnikach i drogach, poznanie znaków drogowych oraz zaobserwować ruch pieszych i samochodów na drodze w kierunku Świdnicy i Dzierżoniowa.

• Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej w Grodziszczu – 7.09.2023

• Dnia 7.09 2023r. nasza szkoła wzięła udział w 12. edycji Narodowego Czytania – akcji pod patronatem Prezydenta RP.

Podczas tegorocznej odsłony Narodowego Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Czytanie fragm. powieści w klasach IV–VIII wraz z pokazem slajdów odbyło się na 4 i 5 lekcji. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie brali czynny udział w wydarzeniu, starając się na podstawie poszczególnych fragmentów odgadnąć dalsze losy bohaterów. Na początku przybliżono czasy pozytywizmu, w których tworzyła Eliza Orzeszkowa oraz wyjaśniono zależności społeczne panujące w II połowie XIXw. Dzięki temu uczniowie lepiej zrozumieli położenie chłopów z Bohatyrowicz i decyzję Justyny Orzelskiej pochodzącej z dworu z Korczyna. Zwrócono też uwagę na zagadnienia związane z kultem pracy i edukacją chłopów w tamtych czasach. Na koniec uczniowie odgadywali imiona bohaterów na podstawie filmowych zdjęć.

Ze względu na tło historyczne i powagę tematyki utworu E. Orzeszkowej młodszym uczniom, klasom I–III, zaproponowano inną powieść, czyli „Czerwone krzesło” z serii książek „Magiczne drzewo”. Wybrane fragmenty utworu wprowadziły  dzieci w losy trójki rodzeństwa, które za sprawą magicznego krzesła przeżywa niesamowite przygody. Uczniowie chętnie przewidywali kolejne zdarzenia i wyrażali swoje opinie.

Cała akcja została rozpropagowana i zorganizowana przez szkolną bibliotekę.

Narodowe Czytanie daje nie tylko możliwość obcowania z wielkimi utworami, ale również jest okazją do zaznajomienia się z historią i mentalnością czasów, w których powstawały. Mamy nadzieję, że uczniowie byli tego świadomi i właśnie w taki sposób odebrali tę akcję.

Iza Kozioł

• Zebranie z rodzicami 13.09.2023

• Plan zebrania:

16.00 spotkanie z dyrektorem na sali gimnastycznej z rodzicami uczniów klas I-III;
            16.30 spotkanie rodziców klas I - III z wychowawcami w klasach;
            17.00 spotkanie rodziców klas IV - VIII z wychowawcami w klasach;
            18.00 spotkanie Rady Rodziców.