• POWITANIE JESIENI

• 26 września nasze Przedszkolaki uroczyście powitały najpiękniejszą porę roku „Panią Jesień”. Tego dnia było u nas bardzo kolorowo, ponieważ wszystkie dzieci ubrane były w kolory jesieni i otrzymały opaskę na głowę z jesiennym liściem. Wspólnie słuchaliśmy muzyki o tematyce jesiennej i to nie tylko takiej dla dzieci w formie piosenek, ale również i muzyki poważnej. Gościł u nas Vivaldi ze swoimi  „Czterema Porami Roku”. Następnie wykonaliśmy "Panią Jesień" ozdabiając jej suknię odbijając na niej liście. Bogaci we wiadomości o oznakach Pani Jesieni posegregowaliśmy przyniesione przez dzieci dary jesieni i stworzyliśmy nasz kącik przyrody. Było bardzo ciekawie i wesoło.

• Biegi przełajowe - Krzyżowa

• 29.09.2022 r. w Krzyżowej odbyła się IX edycja "Biegów pojednania" pod hasłem "Od aktywności fizycznej do sportu i zdrowia". Jednocześnie był to finał wojewódzki biegów przełajowych zrzeszenia LZS oraz zawody w ramach Gminnej Ligi Szkół. W zawodach udział wzięło 16 uczniów z naszej szkoły. Najcenniejszym sukcesem okazało się II miejsce Emilii Mendakiewicz w kategorii "przedszkolaków". Tuż za podium, na IV miejscu, bieg ukończyła Varvara Omelianchyk z kl.7, VII miejsce w swoim biegu zajął Emil Bielecki z klasy 2. Po sportowych zmaganiach na uczestników czekał odpoczynek przy ognisku i przygotowany przez organizatorów poczęstunek. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.

• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

• Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. W naszej szkole w tym dniu również dużo się dzieje. W tym roku szkolnym uczniowie przygotowali piękne plakaty w języku angielkim i niemieckim, które ozdobiły korytarz szkolny. Społeczność szkolna witała się również w różnych językach. Było super!

• Jesteśmy #SuperKoderami!

• Od września 2022 ponownie dołączyliśmy do rodziny #SuperKoderów. W tym roku szkolnym Będziemy realizować ścieżkę Robo-matematyków. Podczas zajęć mamy za zadanie stworzyć gry planszowe (w rozmiarze maxi), w której zakodujemy zadania matematyczne. Pionkami w grze będą roboty mBot. Obecna klasa 5 poznała już podstawy programu Scratch oraz udało nam się poskładać mBoty zgodnie z instrukcją. To będzie bradzo ciekawy rok szkolny:)

• NASZA SZKOŁA JEST W CMI

• Centrum Mistrzostwa Informatycznego (CMI) to ogólnopolski projekt grantowy, którego celem jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej oraz aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie. Od 27 WRZEŚNIA13-osobowa grupa uczniów będzie brałą udział w bezpłatnych zajęciach pozalekcyjnych, podczas których uczniowie klas 5 i 6 rozwiną zainteresowania z zakresu algorytmiki i programowania oraz będą mieli okazję do wzięcia udziału w konkursach informatycznych CMI.

Prowadząca zajęcia pozyskała grant w wysokości 8000zł na zakup zestawów edukacyjnych, które wykorzystywane będą podczas pracy z uczniami. Dodatkowo pani Magdalena Sączawa uczestniczy w certyfikowanym kursie informatycznym (w wymiarze 288h) na Politechnice Wrocławskiej, gdzie poznaje tajniki języków programowania tj. C++, Phyton, Scrtach.

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• „Każdy przedszkolak dobrze wie,że kiedy 20 wrzesień zbliża się,od najmłodszego, aż po starszaka,wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce.20.09. we wtorek i my obchodziliśmy w naszym oddziale przedszkolnym Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, przedszkolnych zagadek, sesji zdjęciowej z fotobudką i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Dzieci dowiedziały się co to jest komplement i nauczyły się je rozdawać, co wszystkim sprawia wielką przyjemność. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim przedszkolakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń. Na pamiątkę każdy przedszkolak otrzymał dyplom Najlepszego Przedszkolaka i magnes-odznakę Super Przedszkolaka. Zabawę zwieńczył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców - pyszne babeczki.

• AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA 2022

• W piątek 16 września kl.6 włączyła się do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie świata.Uczniowie pod opieką wychowawcy posprzątali teren wokół szkoły i najbliższą okolicę.

• PROGRAMOWANIE - KLASA 1

• Uczniowie naszej szkoły mają programowanie we krwi :) Od najmłodszych lat jest to nasza pasja i świetna okazja do rozwoju motoryki małej, wyobraźni, umiejętności logicznego myślenia. :)

• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

• Po wakacyjnej przerwie postanowiliśmy wrócić do tematyki DRUKU 3D. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję tworzyć własne modele 3D na platformie Skrimarket. Udało nam się dokonać wydruku elementu szkieletu, która przyda się do prowadzenia zajęć biologii w naszej szkole :)

• NARODOWE CZYTANIE 2022

• Kolejny raz mieliśmy okazję do wzajemnej integracji podczas akcji Narodowego Czytania. W tym roku para prezydencka zaprosiła Nas do wspólnego zapoznania się z lekturą Ballad i romansów Adama Mickiewicza. Pod czujnym okiem pani Izabeli Kozioł uczniowie klasy 8 zaprezentowali społeczności szkolnej utwór "Świtezianka". Było to wspaniałe wydarzenie.