• Klasa 8 z wycieczką w Krakowie i Ojcowskim Parku Narodowym

•

W dniach 15-16 maja odbyła się dwudniowa wycieczka ósmoklasistów do Krakowa i Ojcowa. Uczniom towarzyszyły klasy szóste ze Szkoły Podstawowej z Pszenna.

W pierwszym dniu zwiedzania uczniowie poznali historię Krakowa, odwiedzając m. in. Wawel, kościół Mariacki czy krakowski Rynek - największy średniowieczny rynek w Europie. Następnie udali się do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema, który jest oddziałem Muzeum Inżynierii i Techniki. Na sześciu hektarach parkowej zieleni znajdują się oryginalne, duże urządzenia, których zadaniem jest pobudzać do myślenia i uczyć, ale również bawić tak, by przyswajanie wiedzy stało się przyjemnością, niezależnie od wieku. Urządzenia rozmieszczone są w grupach tematycznych obejmujących optykę, hydrostatykę, akustykę i mechanikę. Zabawy było co niemiara, a widać to na zamieszczonych zdjęciach :-)

W drugim dniu wycieczki młodzież odwiedziła Ojcowski Park Narodowy z Maczugą Herkulesa w Pieskowej Skale czy Grotą Łokietka.

Z pewnością wycieczka była okazją do spędzenia ostatnich wspólnych chwil naszych ósmoklasistów, którzy już niebawem zostaną uczniami szkół ponadpodstawowych.

• Godziny dowozów na egzamin ósmoklasistów.

• Dowozy na egzamin:

- 23.05, 24.05, 25.05: PRZYWÓZ ( pętla bezpośrednio przez Aleję Czereśniową)

Krzczonów- 7.35

Boleścin     - 7.40

Wieruszów-  7.50

Krzyżowa   - 7.55

Grodziszcze- 8.00

ODWOZY  spod szkoły:

23.05-  12.45

24.05-  11.45

25.05-  11.30

• ,,Edukacja do starości. Nawzajem sobie potrzebni"

• W ramach projektu gościem w klasie III była babcia Marysi. Pani Jola jest pielęgniarką. Z wielką pasją opowiadała trzecioklasistom o swojej pracy na oddziale noworodków w świdnickim szpitalu, uczyła jak prawidłowo wykonać opatrunek, jak udzielić pierwszej pomocy przy skaleczeniach, krwotokach itp. Opowiadanie Pani Joli połączone z demonstracją sprzętu medycznego używanego na oddziale było bardzo, bardzo interesujące.                                                                                                                                                                                         Serdecznie dziękujemy:)
          • Pierwsza pomoc w klasach 1-2.

• W maju zorganizowano w naszej szkole warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W klasie I i II pod czujnym okiem pani  Ewy (naszej  pielęgniarki szkolnej). Uczniowie poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Dzieci ćwiczyły układanie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, resuscytację na fantomach, uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz  miały  możliwość opatrywania ran.

• Gminny konkurs o Laur Młodego Samorządowca.

• W czwartek 18.05.2023 r. odbyła się kolejna odsłona gminnego konkursu o Laur Młodego Samorzadowca. Tym razem wystąpiliśmy w roli gospodarzy, goszcząc w świetlicy wiejskiej reprezentacje gminnych szkół podstawowych wyłonione w eliminacjach szkolnych. Etap gminny składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie przedstawili Padlet pt. „Moja mała ojczyzna – miejsce, gdzie warto żyć”, w drugiej drużyny odpowiadały na pytania dotyczące różnych aspektów samorządu. W ferworze rywalizacji wymogi gościnności zeszły na drugi plan. Nasza drużyna, Katarzyna Dudzic, Adam Pawlica i Bartosz Rychel, zajęła I miejsce. II miejsce zdobyła drużyna z Lutomi Dolnej a III z Mokrzeszowa. Gratulujemy !!!

Więcej informacji i galeria zdjęć: https://gmina.swidnica.pl/content/view/8012/1/.

• Wizyta w Bibliotece Miejskiej i na Wieży Ratuszowej w Świdnicy - klasy 4-6

• Dnia 10 maja br. miał miejsce wyjazd klas 4-6 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy w ramach założeń NPRCz. Uczniowie zapoznali się  z księgozbiorem wypożyczalni dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych, poznali zasady korzystania z czytelni oraz dowiedzieli się, jakie zajęcia dodatkowe proponuje biblioteka w ramach swojej działalności. Mieli też możliwość samodzielnego wyszukiwania książek na półkach według wskazówek pana bibliotekarza.

Po części edukacyjnej klasy zwiedziły wieżę ratuszową i mogły podziwiać panoramę miasta i okolic.

• Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

• 13.03.2023 roku odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny".

Do konkursu przystąpiło 16 uczniów z naszej szkoły z klas III - VIII. Otrzymaliśmy dzisiaj wyniki konkursu - jesteśmy bardzo dumni z wyników osiągniętych przez naszych reprezentantów!

Laureatem w kategorii Beniamin została uczennica klasy V Lena Kutna, która uzyskała 147 punktów na 150 możliwych.

Szkoła może się poszczycić również wyróżnieniami, które otrzymali:

w kategorii Maluch-  uczennica klasy III Zuzanna Świątko,

w kategorii Beniamin- uczeń klasy VI Adam Przytulak,

w kategorii Kadet-  uczeń klasy VIII Bartosz Rychel.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!