• WZMOCNIJ SWOJE OTOCZENIE

• Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grodziszczu  w gronie laureatów VI edycji programu “Wzmocnij Swoje Otoczenie”!

Spośród  1800 złożonych wniosków z ponad 500 samorządów w programie Polskich Sieci Elektroenergetycznych “Wzmocnij Swoje Otoczenie” w gronie laureatów znalazło się  247 projektów, dla których zostały przyznane granty. Wśród laureatów znajduje się również Szkoła Podstawowa w Grodziszczu. Nagrodzony projekt dotyczy  doposażenia szkolnej pracowni IT w sprzęt do programowania i robotyki, głównie w zaawansowane zestawy do konstruowania robotów i tworzenia samodzielnych kodów, w tym z wykorzystaniem AI. Szkoła otrzymała maksymalną kwotę grantu, tj. 24 000 zł!

To bardzo dobra wiadomość, zwłaszcza że w SP w Grodziszczu zajęcia z nowych technologii cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy wymagają nowych wyzwań.

• Egzamin ósmoklasisty - organizacja dowozów.

• Dowozy na egzamin:

- 14.05, 15.05, 16.05:

Krzczonów- 7.35

Boleścin     - 7.40

Wieruszów-  7.50

Krzyżowa   - 7.55

Grodziszcze- 8.00

Odwozy po egzaminie:

wtorek:   14.05.24-  12.20

środa:    15.05.24-  11.50

czwartek: 16.05.24-  11.35

17.05.2024 - dzień wolny od zajęć dydaktycznych

• Dzień Ziemi - kl.4-8.

• Obchody Dnia Ziemi odbyły się 24 kwietnia. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów było PLANETA KONTRA PLASTIK. Uczniowie obejrzeli prezentację o plastiku  i jego negatywnym wpływie na życie na ziemi. Odbył się także konkurs ekologiczny, w którym klasy 4-8 reprezentowane były przez trzyosobowe drużyny. Były również pytania i zagadki dla publiczności.