• Etap gminny XXVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”

• 22 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej odbył się etap gminny XXVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”.

W konkursie wzięło udział 20 recytatorów z klas IV – VIII rywalizujących w dwóch kategoriach:

– kl. IV- VI młodsi

– kl. VII- VIII starsi

Naszą  szkołę reprezentowało trzech chłopców z kl. V, którzy zakwalifikowali się do etapu gminnego po eliminacjach szkolnych: Jakub Dychus, Błażej Malicki oraz Oskar Kołtunowski.

Wszyscy nasi uczniowie zaprezentowali się godnie, pokazując swoje zdolności recytatorskie, dlatego mamy nadzieję, że w przyszłym roku również wezmą udział w tym konkursie 😊

• WALENTYNKI W KLASACH 0-3.

• 14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Uczniowie naszej szkoły także pamiętali o dniu zakochanych. Z tej okazji, jak co roku, Samorząd Uczniowski i Mały Samorząd Uczniowski zorganizowali pocztę walentynkową. Przygotowane i pięknie ozdobione skrzynki czekały na stoliku na korytarzu na kartki walentynkowe. Każdy z uczniów naszej szkoły mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

• REKRUTACJA 2024/2025

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu informuje

o rozpoczęciu rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 do:

• oddziału przedszkolnego
            • klasy pierwszej

Rodzice dzieci przedszkolnych wypełniają „wniosek”.

Rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły (Grodziszcze, Krzyżowa, Wieruszów, Boleścin, Krzczonów) wypełniają  „zgłoszenie dziecka do klasy I”.

Rodzice dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły wypełniają „wniosek spoza obwodu”.

Wzory wniosków znajdują sie w zakładce: Uczniowie i rodzice - Rekrutacja 2024/2025

• Szkolne eliminacje do XXVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”

• W dniu 5. 02. 2024 r. odbyły się szkolne eliminacje do XXVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Ośmioro uczniów z klas IV-VI recytowało wybrane utwory literackie.

Po długich naradach jury w składzie: Aleksandra Nowak-przewodnicząca, Małgorzata Januś  oraz Izabela Kozioł  wyłoniło troje reprezentantów z klasy piątej:

I miejsce zdobył Błażej Malicki, który recytował fr. opowiadań Doroty Gellner pt. „Sanatorium”;

II miejsce- Jakub Dychus- recytował fr. opowiadania „Jego wysokość Longin” Marcina Prokopa;

III miejsce- Oskar Kołtunowski- recytował wiersz pt. „Lwy” Hanny Januszewskiej.

Ww. uczniowie będą nas reprezentować w eliminacjach gminnych, które odbędą się w Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej.

Na szczególną uwagę zasłużyła również interpretacja fragmentów opowiadań Doroty Gellner „Sanatorium” w wykonaniu Zuzanny Świątko z klasy IV. Uczennica zdobyła wyróżnienie.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy, a nagrodzonym życzymy powodzenia podczas zmagań gminnych.

• Ferie dla dzieci młodszych.

• Podczas trwania pierwszego tygodnia ferii zimowych dla najmłodszych dzieci z naszej szkoły zorganizowano zajęcia warsztatowe o różnorodnej tematyce. Dzieci poznawały alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego a także mogły wspólnie bawić się z rówieśnikami.Przedszkole cieszyło się sporym zainteresowaniem i  frekwencją. Dzieci miały szansę na dobrą zabawę, poznawały nowe metody plastyczne, uczestniczyły w eksperymentach z kolorami, doskonaliły swoje umiejętności komputerowe a także aktorskie podczas warsztatów teatralnych, na których uczyły się wyrażać różne emocje i sytuacje własnym ciałem. Na zakończenie odbyły się pyszne warsztaty kulinarne, gdzie dzieci przygotowały samodzielnie pizzę a na deser sałatkę owocową.Różnorodność i atrakcyjność zajęć zorganizowanych dla dzieci młodszych sprawiły, że na nudę nikt nie narzekał, a cel, czyli uśmiechnięte buzie, został zrealizowany.