• Budynek szkoły po termomodernizacji

W listopadzie 2017 roku zakończono prace związane z kompleksową termomodernizacją budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu.

Pieniądze na ten cel zostały pozyskane przez Gminę Świdnica z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Celem projektu było zwiększenie efektywności energetycznej obiektów wykorzystywanych na cele oświatowe. Szkoła w Grodziszczu została kompleksowo docieplona - zostały wymienione wszystkie okna i drzwi zewnętrzne, elewacja została docieplona i odnowiona. Budynek zyskał nowe ogrzewanie - pompę ciepła zasilaną z 15 odwiertów wykonanych na głębokość ok. 100 metrów. Został wymieniony - na nowy - układ centralnego ogrzewania. Całości inwestycji dopełniają zamontowane na dachu budynku panele fotowoltaiczne o mocy maksymalnej do 20 kW.

Miło na również Państwa poinformować, iż od połowy czerwca 2020 Szkoła Podstawowa w Grodziszcza uzyskała status prosumenta.

Jadwiga Ostrowska