• Projekt " Mały miś w świecie wielkiej literatury".

• W ramach projektu realizowane są działania zachęcające do częstego czytania i ukazywanie książki jako ciekawej przygody. Jednym z takich działań jest zapraszanie różnych gości do czytania dzieciom. Odwiedziła już nas Pani Iza z biblioteki, a następnym razem mieliśmy wizytę naszych kolegów z III klasy - Robert i Zuzia opowiadali nam o książce "Dzika Afryka Kazika", zapoznali przedszkolaki z postacią podróżnika Kazimierza Nowaka i przeczytali swoje ulubione fragmenty. Dzieciom bardzo spodobała się taka współpraca, więc kolejna wizyta była już niedługo. Dnia 18 kwietnia Zuzia odwiedziła nas ponownie z przygotowanym teatrzykiem kukiełkowym "Rzepka" Juliana Tuwima.Mamy nadzieję na dalszą współpracę oraz wspólne odkrywanie pięknego świata książki.

• Konkurs plastyczny "Wiosna".

• W miesiącu marcu 2023 odbył się w oddziale przedszkolnym konkurs plastyczny "Wiosna". Dzieci mogły przedstawić wiosnę własnymi oczami różnymi metodami i formami. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe od formy płaskiej do przestrzennej. Piękne prace ozdobiły korytarz, aby pokolorować nasze dni i zaprosić Panią Wiosnę już na dobre w nasze progi.Dziękujemy i gratulujemy wszystkim przedszkolakom.I miejsce - Nikodem, II miejsce - Stanisław, III miejsce - Marcel. Wyróżnione prace:Krzysztof, Magdalena.

• Wycieczka do Wrocławia klas 1-3.

• 21 kwietnia 2023r. klasy młodsze odwiedziły Wrocław. Program wycieczki obejmował aktywne zwiedzanie Wrocławia, poszukiwanie krasnali oraz wizytę w Hydropolis. Zapraszamy do Wrocławia!

• I MIEJSCE BARTKA W FINALE IX POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZEGO DLA ÓSMOKLASISTÓW!!!

• 14 kwietnia 2023r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w  Świdnicy odbył się finał IX Powiatowego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego dla Ósmoklasistów. Awansowało do niego 20 uczniów spośród 124 startujących z 15 szkół podstawowych powiatu świdnickiego. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z matematyki, fizyki, chemii, geografii i biologii. Finał składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Po podsumowaniu punktów ze wszystkich etapów wyłoniono trójkę laureatów, a wśród nich na I miejscu w pięknym stylu uplasował się uczeń kl. VIII  naszej szkoły – Bartosz Rychel !

To kolejny z sukcesów Bartka. Jesteśmy z Niego bardzo dumni! Gratulujemy Bartkowi, jego Rodzicom i Nauczycielom!! Brawo!!

• Bartek uzyskał tytuł finalisty z aż czterech konkursów przedmiotowych w Dolnośląskich Konkursach „zDolny Ślązak”!!!

• Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Bartosz Rychel, uczeń klasy VIII, został  finalistą aż 4 konkursów przedmiotowych realizowanych w ramach tegorocznej edycji zDolnego Ślązaka z fizyki, historii, geografii oraz j. polskiego. Oprócz satysfakcji Bartek zyskał też w ten sposób 10 dodatkowych punktów rekrutacyjnych do szkoły średniej.

Warto zauważyć, że nie każdy z uczestnik wojewódzkiego finału zdobywa tytuł finalisty- trzeba uzyskać określoną liczbę punktów, by być godnym tego zaszczytnego miana. Dlatego jesteśmy bardzo dumni z Bartka. Gratulujemy sukcesu zarówno Barkowi, jak i jego Rodzicom, a także Nauczycielom!