• ŻYWA LEKCJA HISTORII

          • Dnia 26.01.2023r.  klasy IV- VIII uczestniczyły w spektaklu Żywe Lekcje Historii, przygotowanym przez Agencję Widowisk Historycznych -Arkona.

                Grupa rekonstrukcyjna przybliżyła uczniom czasy królów elekcyjnych: Henryk Walezy, Stefan Batory, Jan III Sobieski. Uczniowie przymierzali stroje noszone w tych  czasach przez damy( suknie były ciężkie) i chłopów. Zakładali  zbroję husarza. Oglądali pokaz walki na szable i miecze. Dowiedzieli się jak działały pistolety. Był też pokaz bicia monety, niektórzy z nich zostali nagrodzeni taką monetą za udzielenie poprawnej odpowiedzi. Uczniowie w czasie spotkania byli aktywni, zaangażowani, lekcja była dla nich ciekawym doświadczeniem.

          • Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

          • W piątek 20 stycznia odbyła się w naszym oddziale przedszkolnym Uroczystość z okazji Dnia Babci o Dziadka. Dzieci przygotowały dla swoich ukochanych gości występ artystyczny, drobny upominek oraz słodki poczęstunek. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne, aktorskie a także gry na dzwonkach. Występ wzbudził wśród gości wiele radości i wzruszeń. Następnie odbyło się biesiadowanie we wspaniałej atmosferze i przy pysznym poczęstunku, za który dziękujemy serdecznie rodzicom.Jeszcze raz wszystkiego dobrego dla Babć i Dziadków. Dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy ponownie.

          • WIEDZA + ODPOWIEDZIALNOŚĆ I SAMOZAPARCIE = OLIMPIADA

          • Dbając o wszechstronny rozwój uczniów jak i starając się promować szkołę na zewnątrz, nauczyciele zachęcają młodzież do udziału w różnych konkursach wiedzy. Oczywiście, wiąże się to z zaangażowaniem obu stron, nauczyciel – uczeń, jednak główny trud i wysiłek podejmuje dziecko.

            I tak uczeń naszej szkoły, Bartosz Rychel, zdecydował się na udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego. We wrześniu i  październiku musiał zaznajomić się z pozycjami z literatury  światowej, po czym napisać rozprawkę na zadany przez organizatorów temat, wykorzystując poznane dzieła oraz swoją wiedzę i umiejętności.

            Należy podkreślić, że etap szkolny olimpiady odbył się we wszystkich województwach w Polsce i tylko uczniowie, którzy osiągnęli wystarczającą ilość punktów za pracę pisemną, zakwalifikowali się do etapu okręgowego.

            9 stycznia otrzymaliśmy wiadomość, że Bartek przeszedł do tego etapu, co już jest wielkim wyróżnieniem. Z kolei 28 stycznia br. w gmachu Instytutu Języka Polskiego Uniwersytetu Wrocławskiego uczeń weźmie udział w kolejnych zmaganiach, tym razem w części pisemnej (rozprawka) jak i językowej (test wiedzy). Jeśli zaliczy oba te poziomy, przejdzie do części ustnej, która ma się odbyć 25 lutego. Liczymy, że samozaparcie Bartka oraz odpowiedzialność za własny rozwój pozwolą mu zakwalifikować się do etapu ogólnopolskiego.

            Izabela Kozioł

        • Centrum Mistrzostwa Informatycznego
          • Centrum Mistrzostwa Informatycznego

          • W ramach kółka algorytmicznego uczniowie naszej szkoy rozwijają swoje zainteresowania informatyczne, poznają świat robotyki i elekrotechniki. Obecnie rozpoczęliśmy cykl zajęć z zestawem Becreo. Uczniowie mają okazję popracować z płytką Arduino. Sprzęt zakupiony został w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

        • Photon kontra mBot
          • Photon kontra mBot

          • W ramach kółka rozwijającego zainteresowania #SuperKoderzy uczniowie zaprogramowali grę w kółko i krzyżyk, wykorzystując do tego roboty Photon i mBot. Gra była wyrównana. Było dużo śmiechu i zabawy.

          • DOMOWE URZĄDZENIA ELEKTRYCZE

          • Uczniowie w ramach pracy projektowej na zajęciach techniki wykonali własnoręcznie i według własnego pomysłu domowe urządzenia elektryczne. Efekty ich pracy robią wrażenie!

          • Młodzi programiści

          • W ramach zajęć rozwijających zainteresowania uczniowie klasy 4 zgłębiają tajniki programowania interaktywnych klocków Lego Spike Prime, które zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

          • Laboratorium przyszłości.

          • Czym charakteryzują się innowacje technologiczne na miarę XXI wieku? Jak powstaje wydruk 3D? Czym jest sztuczna inteligencja? Do czego służą mikrokontrolery? Tego wszystkiego dowiadują się uczniowie w Szkole Podstawowej w Grodziszczu, a jest to możliwe, m. in.  dzięki projektom SuperKoderzy, Centrum Mistrzostwa Informatycznego czy  Laboratoria Przyszłości i jego metodycznego rozszerzenia– czyli Mobilnego Laboratorium Przyszłości. MLP to rządowe przedsięwzięcie realizowane  przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech:  wyposażony w nowoczesny sprzęt bus przemierza drogi każdego z województw, a zewnętrzni edukatorzy realizują nieodpłatne zajęcia w szkołach, które zgłosiły się do tego projektu. W województwie dolnośląskim aż niemal 1000 szkół wyraziło taką chęć, ale ze względów organizacyjnych w tym roku szkolnym możliwe będzie odwiedzenie max. 160. Tym bardziej jest nam miło, że  Mobilne Laboratorium Przyszłości zawitało 5 stycznia 2023 r.  do Szkoły Podstawowej w Grodziszczu. To pierwsza z gminnych szkół, w której zorganizowano zajęcia w ramach MLP. Edukatorzy prowadzili z uczniami pasjonujące  warsztaty z zakresu druku 3D i Sztucznej Inteligencji, przygotowując dzieci do wejścia z odpowiednimi kompetencjami w przesycony technologią świat.