Z dumą informujemy, że do etapu finałowego „zDolnego Ślązaka” z historii awansowali:
– Bartosz Rychel z klasy 7a
– Gabriel Wrona z klasy 8a
Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników! Trzymamy kciuki za powodzenie w ostatnim etapie konkursu.
Z dumą informujemy, że do etapu finałowego „zDolnego Ślązaka” z historii awansowali:
– Bartosz Rychel z klasy 7a
– Gabriel Wrona z klasy 8a
Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników! Trzymamy kciuki za powodzenie w ostatnim etapie konkursu.
Są święta w naszym kalendarzu, co wywołują falę marzeń – najczulszych i najmilszych. Ten nastrój wszystkim się udziela. Cieszymy się, że klasa 5 miała okazję do tak wspaniałej integracji rówieśniczej.
W dniu 15.12.21 odbył się Konkurs Piosenki dla Papieża w ramach prowadzonego w szkole projektu o patronie naszej szkoły św. Janie Pawle II. Każda klasa miała za zadanie przygotować jedną piosenkę i wyśpiewać ją w świątecznym klimacie przed zacnym jury. Atmosfera widowiska była wzniosła i wszystkie klasy spisały się na medał. Zdecydowanie był to w naszej szkoły i całej społeczności uczniowskiej wyjatkowy dzień.
Zadanie listopadowe miało za zadanie rozwinąć kreatyność i rozbudzić zainteresowania plastyczne u uczniów. Prace naszych podopiecznych zdobią obecnie korytarz szkolny.
Zadanie dla klas:
KLASY 4-8 -> Portret Jana Pawła II z jego cytatami skierowanymi do młodzieży – „Znajdź cytat i wykonaj portret” (format A3)– konkurs plastyczny
KLASY 1-3 -> Wykonanie kolaży (format A3) –„Papież i dzieci” – konkurs plastyczny
Podczas ostatnich dwóch zajęć lekcyjnych nasi Majsterkowicze skupili się na montażu pojazdu robota. Udało nam się skręcić moduły silników, a także korpus, przód pojazdu i koła. Nie możemy doczekać się kolejnych zajęć – już niedługo zaprogramujemy naszego robota.
Za oknami już śnieg, to i nastrój świąteczny zagościł już w naszej szkole. W tym wyjątkowym dniu, pojawili się również uczniowie, którzy w swoim stroju mieli coś czerwonego, czyli mikołajowego. Tradycyjnie, jak co roku, tego dnia, panował u nas szczególny klimat. Młodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w seansie moblinego kina 3D, dzieci klasy 2 otrzymały jako nagrodę tablet za wykonanie zadań w MegaMisji, a przewodniczący szkoły Gabriel miał okazję spotkać św. Mikołaja, który sprawił nam miłą, słodką niespodziankę!
Klasa 5 nadal zgłębia wiedzę na temat zdrowej oraz ekologicznej żywnosci. Jest to również świetna okazja do wspólnej zabawy i intergacji grupowej.
25 listopada to Dzień Pluszowego Misia 🐻Najukochańsze przytulanki stały się inspiracją do wykonania wspaniałych prac przez uczniów klas I-III. Brawo Mały Samorząd!
Gospodarstwo rolne dla wielu dzieci jest domem, miejscem wypoczynku i pracy. Powinniśmy więc stwarzać im bezpieczne warunki pracy i zabawy oraz wyjaśniać, na jakie niebezpieczeństwa są narażone i jak ich unikać. W tym tygodniu klasy 1-3 uczestniczyły w spotkaniach, które miały na celu przypomnienie i utrwalenie zasad bezpieczeństwa dzieci na wsi.
21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Mały Samorząd pod opieką p. Renaty Sobali-Nowobilskiej zachęcał swoich rówieśników do okazywania na co dzień wobec siebie szacunku, serdeczności, uśmiechu, do mówienia miłych słów, niesienia bezinteresownej pomocy innym! Przeprowadzono plebiscyt życzliwości w klasie 1, 2 , 3 . Na zdjęciu umieszczono zwycięzców konkursu na najbardziej życzliwą osobę w klasie. Serdecznie gratulujemy!
Nasi najmłodsi uczniowie uczestnicza w cotygodniowych zajęciach na basenie w Witoszowie Dolnym. Dzieci świetnie się bawią, integrują się oraz rozwijają kondycję fizyczną. Nalezy pamiętać, iż regularne pływanie w wieku wczesnoszkolnym pomaga dbać o prawidłową postawę dziecka, buduje wytrzymałość, kondycję i koordynację ruchową, pobudza krążenie i przepływ krwi oraz zwiększa wydolność płuc. Brawo!
W dniu 22 listopada 2021 uczniowie klas młodszych mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych przez funkcjonariusza policji Michała Rzepeckiego.
W naszej szkole 22 listopada obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko i przynieśli niebieskie baloniki. Pani Ewelina Jezierska-Burdek przeprowadziła z w klasach pogadanki o prawach dziecka, a także uczniowie obejrzeli prezentację o ich przywilejach.
Informujemy, iż w dniu 25 listopada (czwartek) planowane są zebrania z rodzicami.
Spotkania odbędą się według harmonogramu:
16.00- klasy I-III (kl. I i II- wejście boczne, III- główne)
16.00 - klasa VI
16.30- klasy IV, V, VII
klasa VIII - z powodu nieobecności wychowawcy, spotkanie odbędzie się w innym terminie
17.00 - szkolenie dla rodziców z funkcjonariuszem policji
Tematyka szkolenia: rozmowy z trudnym nastolatkiem, nowe uzależnienia, rozpoznawanie trudnych zachowań, cyberprzemoc itd.
Wywiadówki odbywają w warunkach reżimu sanitarnego. Prosimy o zachowanie dystansu społecznego, o posiadanie maseczek oraz rękawiczek. Wchodząc na teren placówki konieczna jest dezynfekcja rąk.
Zapraszamy do udziału w Światowym Szczycie Cyfrowym ONZ @igf_2021 #IGF2021, którego gospodarzem będzie Polska. Spotkajmy się 6-10 grudnia w Katowicach, aby wspólnie rozmawiać o przyszłości Internetu! Zapisy tylko do 1 grudnia!👇https://cutt.ly/FormularzRejestracyjny🇵🇱🇺🇳
Drodzy uczniowie, słuchacze i studenci!
Chciałbym serdecznie zaprosić do bezpłatnego udziału w Światowym Szczycie Cyfrowym ONZ - Forum Zarządzania Internetem IGF2021, którego gospodarzem będzie Polska. Spotkajmy się w dniach 6-10 grudnia w Katowicach – zarówno stacjonarnie jak i w formie zdalnej, aby wspólnie porozmawiać o możliwościach i wyzwaniach jakie stwarza przestrzeń cyfrowa.
Ważnym wydarzeniem w trakcie Forum będzie Młodzieżowy Szczyt IGF (Youth IGF), na który zapraszam wszystkich młodych ludzi. Podczas wydarzenia chcemy pogłębić dyskusję na temat kluczowych tematów dotyczących zarządzania Internetem i zachęcić młodzież do aktywnego włączania się w debatę na tematy kluczowe dla przyszłości młodego pokolenia.
Tegoroczny Szczyt Cyfrowy będzie ważnym wydarzeniem dla młodych ludzi z całego świata, którzy w znacznej mierze tworzą globalne środowisko internetowe. Polska stanie się stolicą światowej dyskusji o przyszłości Internetu, będzie to najważniejsze cyfrowe wydarzenie tego roku. Hasło tegorocznego Szczytu Cyfrowego to Internet United, czyli otwarty, wolny i niepodzielony Internet, w którym użytkownicy mogą cieszyć się swoimi prawami.
IGF to łącznie ponad 300 różnych aktywności, a wśród nich warsztaty, otwarte fora dyskusyjne, sesje grupowe i sesje networkingowe. To także możliwość uczestniczenia w spotkaniach z udziałem przedstawicieli państw i organizacji międzynarodowych, a także sesja parlamentarna. Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021 odbędzie się od 6 do 10 grudnia 2021 r. w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym (Plac Sławika i Antalla 1).
W Szczycie Cyfrowym może wziąć udział każdy, zarówno stacjonarnie - w Katowicach - jak i zdalnie, za pośrednictwem połączenia wideo. Wystarczy zarejestrować się na wydarzenie do dnia 1 grudnia. Zrób to już dziś za pośrednictwem następującego formularza – https://cutt.ly/FormularzRejestracyjny.
Organizatorem Szczytu Cyfrowego IGF 2021 jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Za koordynację wydarzenia odpowiada Krzysztof Szubert - pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Europejskiej Polityki Cyfrowej. W skład stałego Komitetu Programowego polskiej edycji wydarzenia wchodzą przedstawiciele m.in. Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Państwowego Instytutu Badawczego NASK, Centrum Cyfrowego oraz Instytutu Kościuszki.
Więcej informacji na oficjalnej stronie wydarzenia: https://cutt.ly/IGF2021.
Do zobaczenia w Katowicach!
Z wyrazami szacunku
Piotr Mazurek
Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej
Sekretarz Stanu w KPRM
Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła zawitało do Witoszowa Dolnego. Nasi uczniowie mieli okazję zwiedzić 5 interaktywnych stref, 20 nowoczesnych i różnorodnych atrakcji, poznać robota humanoidalnego, skorzystać z 15 okularów VR, 20 tabletów z aplikacjami, 6 stołów multimedialnych oraz uczestniczyć w VR-owym wyścigu kolarskim.
Celem Mobilnego Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła jest podniesienie poziomu wiedzy, zachęcenie dzieci i młodzieży szkoły podstawowej do świadomego wyboru Polski jako destynacji ich turystycznych wyjazdów. MCETS gwarantuje nowy wymiar nauki. To nowoczesne multimedialne strefy, w których wykorzystujemy m.in. gogle do rozszerzonej rzeczywistości przenosząc dzieci w cudowny świat turystyki. To także strefy bezpieczeństwa edukujące z zakresu pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa na szlakach górskich i nad wodą, przygotowane we współpracy z Fundacją Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
„Mała książka – wielki człowiek”
EDYCJA 2021/ 2022
PROJEKT FINANSOWANY PRZEZ INSTYTUT KSIĄŻKI
Na początku listopada pierwszoklasiści zostali zaproszeni do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy, a potem w całe zdania. W ramach projektu „Mała książka- wielki człowiek”, finansowanego przez Instytut Książki, otrzymali zestawy czytelnicze, dzięki którym z pomocą rodziców mogą doskonalić umiejętność ładnego czytania.
Uczniowie zyskają też przyjemność czerpaną z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.
Podczas jednej z lekcji pierwszoklasistom zostały wręczone zestawy, by mogli cieszyć się książkami i ćwiczyć czytanie. Akcja została zorganizowana przez szkolną bibliotekę przy współudziale pani wychowawczyni Elżbiety Ficek.
I. Kozioł
Uczniowie wystkich klas symbolicznie uczcili 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczyście odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego o godz. 11.11 i oddali hołd wszystkim poległym w walce o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Na korytarzach i w salach lekcyjnych pojawiły się tematyczne gazetki, zorganizowano również zadania w ramach escape room i konkurs dla klas na najładniejszą kodardę narodową.
Powered by aSc EduPage