• SZKOŁA DO HYMNU

          • W imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 20,5 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz prawie 360 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byli Państwo z nami!

        • Bartek zakwalifikował się aż do 5 etapów powiatowych Zdolnego Ślązaka!!!
          • Bartek zakwalifikował się aż do 5 etapów powiatowych Zdolnego Ślązaka!!!

          • Bardzo miło nam poinformować, iż Bartosz Rychel, uczeń klasy VIII, zakwalifikował się do kolejnego etapu konkursu Zdolnego Ślązaka aż z pięciu przedmiotów: z fizyki, chemii, historii, geografii oraz j. polskiego.

            Jest to wspaniała wiadomość. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy Naszego Bartka!

          • STUDENCI Z KLASY 3!

          • Uczniowie klasy 3 biorą udział w projekcie Uniwersytetu Dzieci w Klasie! Realizowany projekt nosi tytuł "Matematyka w pracy- kto w pracy liczy, mierzy i waży?" Studenci 3 klasy realizują cykl 8 lekcji opartych na Metodzie Pytań i Doświadczeń, która uczy pracować projektowo oraz rozwija myślenie naukowe dzieci, oparte na stawianiu pytań, planowaniu procesu badawczego i wyciąganiu wniosków z przeprowadzonych doświadczeń. Jak przystało na prawdziwych studentów nie mogło zabraknąć indeksów. Indeksy rozdane!

          • MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY "BÓBR"

          • w dniach 8-9 listopada dziesięcioro uczniów naszej szkoły przystąpiło do rozwiązywania zadań konkursowych w ramach Międzynarodowego Konkursu Informatycznego BÓBR.

            Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia analitycznego, algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja umiejętnego posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

            Konkurs Bóbr to polska edycja międzynarodowego konkursu, który każdego roku odbywa się dokładnie w tym samym czasie w ponad pięćdziesięciu krajach na całym świecie. Bóbr powstał na Litwie w 2004 roku, natomiast do Polski zawitał w 2006 roku. Zadania konkursowe tworzone i wybierane są podczas zjazdów, w których udział biorą przedstawiciele wszystkich krajów biorących udział w konkursie. 

            Ogłoszenie wyników nastąpi w grudniu. Trzymamy kciuki!

          • Uczcili pamięć o zmarłych

          • W dniu 4.11.22 uczniowie klasy 6 wraz z wychowawczynią p. E. Jezierską-Burdek udali się na pobliski cmentarz w Grodziszczu, aby uporządkować zapomniane groby, zapalić znicze i uczcić pamieć o zmarłych.

          • Konkurs "Bezpieczny KRUSnal"

          • 3 listopada 2022r. w Stacji Edukacji Ekologicznej w Nadleśnictwie Świdnica odbył się etap regionalny konkursu „Bezpieczniak KRUSnal". Organizatorami były: KRUS w Świdnicy oraz Państwowa Inspekcja Pracy. Celem konkursu było upowszechnienie zasad bezpiecznej pracy dzieci w gospodarstwie rolnym oraz uświadomienie zagrożeń wypadkowych w środowisku wiejskim.

            Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Michał Mitek, Łukasz Cieślicki i Witold Burdek. Uczestnicy zmagali się z testem obejmującym wiedzę m. in. o zabezpieczeniu sprzętów gospodarskich i chemicznych środków ochrony roślin, bezpieczeństwie podczas prac wysokościowych i wykopach, opieki nad zwierzętami itp.

            Przed ogłoszeniem wyników uczestnicy konkursu spotkali się z pracownikami Książańskiego Parku Krajobrazowego.

            Konkurs zakończył się sukcesem Michała Mitka – zajął I miejsce i awansował do dalszego etapu konkursu. Gratulujemy!!!

          • KONKURS INSTALOGIK

          • Miło nam poinformować, że uczniowie: Tomasz Czerwiak, Michał Mitek, Tomasz Zając z klasy 5, Łukasz Cieślicki z klasy 6 oraz Bartosz Rychel z klasy 8 awansowali do 2. etapu konkursu INSTALOGIK.

            InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

            Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

            GRATULACJE CHŁOPCY!

            TRZYMAMY KCIUKI ZA DALSZE SUKCESY W KOLEJNYM ETAPIE!

          • PACZUSZKA DLA MALUSZKA - POMÓŻMY!

          • Fundacja Małych Stópek organizuje zbiórkę charytatywną artykułów kosmetycznych dla dzieci oraz chemii gospodarczej, w ramach wsparcia domów samotnej matki, domów dziecka, hospicjów perinatalnych i podobnych placówek w całej Polsce. Zebrane dary dostarczymy Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej Chata  SKSK Świdnica II( przy ul. Sikorskiego 62 a, Bieleckiej i Kolberga(maluszki)).Podczas trwania akcji w szkole ustawimy świąteczne drzewko, wiszące na nim papierowe bombki.Osoby, które wyrażą chęć udziału w akcji, zabierają bombki do domu, przynosząc w zamian pod choinkę przygotowane paczuszki.Po zakończeniu akcji dary zostaną dostarczone do wybranej placówki:).Będziemy bardzo się cieszyć, że w tym trudnym czasie, w którym się wszyscy znaleźliśmy, będziemy nieść iskierkę radości i dobra, do tych najmłodszych, którzy tak bardzo potrzebują naszej pomocy:)...

            CO ZBIERAMY?

            -Pasta do zębów,

            - szczoteczki do zębów, 

            - gąbki i żele do kąpieli,

            - proszki, płyny do prania, płyn do plukania, 

            - mydło,  dezodoranty.

            - dla najmlodszych: proszki i płyny do prania Biały Jeleń, oliwki dla niemowląt, pasta do zębów dla dzieci od pierwszego roku życia.

            Dziękujemy opiekun wolontariatu wraz z wolontariuszami:)

          • ŚWIĘTO DYNI W NASZYM PRZEDSZKOLU

          • W piątek 28 października w naszej grupie przedszkolnej dzieciaki poznawały walory warzyw z rodziny dyniowatych. W tym dniu obowiązywało przebranie na "Bal dyniowy" - dzieci przebierały się w dowolne postacie. Dzieci wraz paniami przecinały dynie na pół by zobaczyć jak wygląda ona w środku. Przedszkolaki mogły oglądać, dotykać różnej wielkości i różnego ubarwienia dynie. Poznały także warunki w których dnia wyrasta. Ten dzień był przepełniony zajęciami plastycznymi, wierszykami, zabawami, konkursami i tańcami. Podczas tego dnia odbył się również konkurs plastyczny "Moja Dynia" zorganizowany w oddziale przedszkolnym. Przedszkolaki bardzo chętnie wzięły w nim udział, świadczy o tym 20 złożonych prac. Z prac konkursowych zrobiliśmy wystawę. Było na co patrzeć, dynie wypiekane z masy solnej, dynie wydziera z bibuły, dynie malowane farbami. Prace zachwycały efektami i pomysłowością. Aby wyłonić zwycięzców zostało zorganizowane głosowanie w którym brały udział nasze przedszkolaki i gościnnie I klasa z Panią Olą, która została zaproszona do jury konkursu.

            I miejsce - Miłosz

            II miejsce - Zuzia

            III miejsce - Maciek

            Wyróżnienie - Ewa i Maks.

        • CENTRUM MISTRZOSTWA INFORMATYCZNEGO
          • CENTRUM MISTRZOSTWA INFORMATYCZNEGO

          • W ramach kółka CMI dużo się dzieje! Uczniowie pogłębiają wiedzę z zakresu programowania w języku blokowym Scrtach, wykorzystują grę edukacyjną Scottie Go!, tworzą samodzielnie projekty 3D oraz ćwiczą się w konstruowaniu wirtualnych obwodów elektrycznych za pomocą TINKERCAD. 

        • #SuperKoderzy
          • #SuperKoderzy

          • Podczas piątkowych warsztatów robot mBot wykonywał różne zadania, które zostały dla niego przewidziane. Jeździł po torze, omijając przeszkody, starał się przejść przez labirynt ułożony przez uczniów, wydostać się z niego używając swoich sensorów. Uczniowie wykorzystali do tego program bazujący na języku blokowym Scratch.

          • Zaćmienie Słońca.

          • Dzisiaj można było zaobserwować jedno z najbardziej efektownych zjawisk na naszym niebie - częściowe zaćmienie Słońca.Korzystając z zaimprowizowanego filtra udało się wykonać kilka zdjęć.Następna taka okazja za 3 lata.

          • Sukces Leny Kutnej

          • Bardzo miło nam poinformować, iż nasza uczennica klasy 5, Lena Kutna, awansowała do etapu wojewódzkiego X Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego.

            Gratulujemy!

            Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

          • Piłka nożna kl.4-6

          • Kolejna odsłona Gminnej Ligi Szkół Podstawowych. Tym razem na "Orliku" w Lutomi rywalizowali chłopcy z klas 4-6. Tym razem nasi reprezentanci zaznali goryczy porażki. Ale już niedługo przyjdzie czas na rewanż w zawodach halowych i niech to będzie dla nich motywacją do dalszych treningów i podnoszenia swoich umiejętności. Życzymy sukcesów w dalszych startach.

          • MISTRZ SZYBKIEGO PISANIA NA KLAWIATURZE

          • Na zakończenie działań związanych z obchodami Europejskiego Tygodnia Kodowania, z inicjatywy uczennic klasy 8, zorganizowano konkurs szybkiego pisania na klawiaturze. Każda klasa 4-8 wytypowała po dwóch reprezentantów, którzy w piątek 21.10.22 przystąpili do rywalizacji.

            Komisja konkursowała brała pod uwagę prędkość pisania (ilość znaków na minutę) oraz

            poprawność pisowni.

            Klasyfikacja końcowa:

            I miejsce - ADAM PAWLICA (kl.8)

            II miejsce - FILIP PĄCZEK (kl.7)

            III miejsce - BŁAŻEJ MALICKI (kl.4) i TOMASZ ZAJĄC (kl.5)

            IV miejsce - KATRZYNA DUDZIEC (kl.8)

            Serdecznie gratulujemy!