Nasi najmłodsi uczniowie uczestnicza w cotygodniowych zajęciach na basenie w Witoszowie Dolnym. Dzieci świetnie się bawią, integrują się oraz rozwijają kondycję fizyczną. Nalezy pamiętać, iż regularne pływanie w wieku wczesnoszkolnym pomaga dbać o prawidłową postawę dziecka, buduje wytrzymałość, kondycję i koordynację ruchową, pobudza krążenie i przepływ krwi oraz zwiększa wydolność płuc. Brawo!
Nauka pływania klasa 2 i 3
SPOTKANIE Z POLICJANTEM - KLASY 1-3
W dniu 22 listopada 2021 uczniowie klas młodszych mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych przez funkcjonariusza policji Michała Rzepeckiego.
1
DZIEŃ PRAW DZIECKA
- 9
W naszej szkole 22 listopada obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko i przynieśli niebieskie baloniki. Pani Ewelina Jezierska-Burdek przeprowadziła z w klasach pogadanki o prawach dziecka, a także uczniowie obejrzeli prezentację o ich przywilejach.
ZEBRANIA Z RODZICAMI
Informujemy, iż w dniu 25 listopada (czwartek) planowane są zebrania z rodzicami.
Spotkania odbędą się według harmonogramu:
16.00- klasy I-III (kl. I i II- wejście boczne, III- główne)
16.00 - klasa VI
16.30- klasy IV, V, VII
klasa VIII - z powodu nieobecności wychowawcy, spotkanie odbędzie się w innym terminie
17.00 - szkolenie dla rodziców z funkcjonariuszem policji
Tematyka szkolenia: rozmowy z trudnym nastolatkiem, nowe uzależnienia, rozpoznawanie trudnych zachowań, cyberprzemoc itd.
Wywiadówki odbywają w warunkach reżimu sanitarnego. Prosimy o zachowanie dystansu społecznego, o posiadanie maseczek oraz rękawiczek. Wchodząc na teren placówki konieczna jest dezynfekcja rąk.
Światowy Szczyt Cyfrowy ONZ - Forum Zarządzania Internetem IGF2021
Zapraszamy do udziału w Światowym Szczycie Cyfrowym ONZ @igf_2021 #IGF2021, którego gospodarzem będzie Polska. Spotkajmy się 6-10 grudnia w Katowicach, aby wspólnie rozmawiać o przyszłości Internetu! Zapisy tylko do 1 grudnia!👇https://cutt.ly/FormularzRejestracyjny🇵🇱🇺🇳
Drodzy uczniowie, słuchacze i studenci!
Chciałbym serdecznie zaprosić do bezpłatnego udziału w Światowym Szczycie Cyfrowym ONZ - Forum Zarządzania Internetem IGF2021, którego gospodarzem będzie Polska. Spotkajmy się w dniach 6-10 grudnia w Katowicach – zarówno stacjonarnie jak i w formie zdalnej, aby wspólnie porozmawiać o możliwościach i wyzwaniach jakie stwarza przestrzeń cyfrowa.
Ważnym wydarzeniem w trakcie Forum będzie Młodzieżowy Szczyt IGF (Youth IGF), na który zapraszam wszystkich młodych ludzi. Podczas wydarzenia chcemy pogłębić dyskusję na temat kluczowych tematów dotyczących zarządzania Internetem i zachęcić młodzież do aktywnego włączania się w debatę na tematy kluczowe dla przyszłości młodego pokolenia.
Tegoroczny Szczyt Cyfrowy będzie ważnym wydarzeniem dla młodych ludzi z całego świata, którzy w znacznej mierze tworzą globalne środowisko internetowe. Polska stanie się stolicą światowej dyskusji o przyszłości Internetu, będzie to najważniejsze cyfrowe wydarzenie tego roku. Hasło tegorocznego Szczytu Cyfrowego to Internet United, czyli otwarty, wolny i niepodzielony Internet, w którym użytkownicy mogą cieszyć się swoimi prawami.
IGF to łącznie ponad 300 różnych aktywności, a wśród nich warsztaty, otwarte fora dyskusyjne, sesje grupowe i sesje networkingowe. To także możliwość uczestniczenia w spotkaniach z udziałem przedstawicieli państw i organizacji międzynarodowych, a także sesja parlamentarna. Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021 odbędzie się od 6 do 10 grudnia 2021 r. w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym (Plac Sławika i Antalla 1).
W Szczycie Cyfrowym może wziąć udział każdy, zarówno stacjonarnie - w Katowicach - jak i zdalnie, za pośrednictwem połączenia wideo. Wystarczy zarejestrować się na wydarzenie do dnia 1 grudnia. Zrób to już dziś za pośrednictwem następującego formularza – https://cutt.ly/FormularzRejestracyjny.
Organizatorem Szczytu Cyfrowego IGF 2021 jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Za koordynację wydarzenia odpowiada Krzysztof Szubert - pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Europejskiej Polityki Cyfrowej. W skład stałego Komitetu Programowego polskiej edycji wydarzenia wchodzą przedstawiciele m.in. Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Państwowego Instytutu Badawczego NASK, Centrum Cyfrowego oraz Instytutu Kościuszki.
Więcej informacji na oficjalnej stronie wydarzenia: https://cutt.ly/IGF2021.
Do zobaczenia w Katowicach!
Z wyrazami szacunku
Piotr Mazurek
Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej
Sekretarz Stanu w KPRM
GÓRA GROSZA 2020
MOBILNE CENTRUM EDUKACJI TURYSTYCZNEJ SZKOŁA
- 14
Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła zawitało do Witoszowa Dolnego. Nasi uczniowie mieli okazję zwiedzić 5 interaktywnych stref, 20 nowoczesnych i różnorodnych atrakcji, poznać robota humanoidalnego, skorzystać z 15 okularów VR, 20 tabletów z aplikacjami, 6 stołów multimedialnych oraz uczestniczyć w VR-owym wyścigu kolarskim.
Celem Mobilnego Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła jest podniesienie poziomu wiedzy, zachęcenie dzieci i młodzieży szkoły podstawowej do świadomego wyboru Polski jako destynacji ich turystycznych wyjazdów. MCETS gwarantuje nowy wymiar nauki. To nowoczesne multimedialne strefy, w których wykorzystujemy m.in. gogle do rozszerzonej rzeczywistości przenosząc dzieci w cudowny świat turystyki. To także strefy bezpieczeństwa edukujące z zakresu pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa na szlakach górskich i nad wodą, przygotowane we współpracy z Fundacją Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
„Mała książka – wielki człowiek” - EDYCJA 2021/ 2022
„Mała książka – wielki człowiek”
EDYCJA 2021/ 2022
PROJEKT FINANSOWANY PRZEZ INSTYTUT KSIĄŻKI
Na początku listopada pierwszoklasiści zostali zaproszeni do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy, a potem w całe zdania. W ramach projektu „Mała książka- wielki człowiek”, finansowanego przez Instytut Książki, otrzymali zestawy czytelnicze, dzięki którym z pomocą rodziców mogą doskonalić umiejętność ładnego czytania.
Uczniowie zyskają też przyjemność czerpaną z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.
Podczas jednej z lekcji pierwszoklasistom zostały wręczone zestawy, by mogli cieszyć się książkami i ćwiczyć czytanie. Akcja została zorganizowana przez szkolną bibliotekę przy współudziale pani wychowawczyni Elżbiety Ficek.
I. Kozioł
11 LISTOPADA W NASZEJ SZKOLE
- 5
Uczniowie wystkich klas symbolicznie uczcili 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczyście odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego o godz. 11.11 i oddali hołd wszystkim poległym w walce o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Na korytarzach i w salach lekcyjnych pojawiły się tematyczne gazetki, zorganizowano również zadania w ramach escape room i konkurs dla klas na najładniejszą kodardę narodową.
NIEPODLEGŁOŚCIOWY ESCAPE ROOM
- 31
Na wzór fenomenalnej gry, przeniesionej z popularnej zabawy online, do świata rzeczywistego, pod nazwą Escape Room, opiekunka Samorządu Uczniowskiego zaprosiła uczniów 4-8 do „Niepodległościowego Escape Room-u”, aby młodzież samodzielnie odkryła fakty dotyczące historii Polski i znalazły odpowiedzi na pytania związane, z tymi ważnymi dla każdego Polaka wydarzeniami.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Bajki i baśnie, zarówno te w postaci książek, jak i animacji, odgrywają bardzo ważną rolę w życiu dzieci, ale też wielu dorosłych. Nie bez powodu bajkowe postacie mają swoje własne święto. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest 5 listopada. Z tej okazji Mały Samorząd zorganizował w naszej szkole świetną akcję, która polegała na przebraniu się w swojego ulubionego bohatera z bajki. Była świetna zabawa:)
ŚLUBOWANIE KL.I 15.10.2021 - galeria zdjęć
- 60
VIII MIĘDZYPOKOLENIOWY PRZEŁAJOWY BIEG POJEDNANIA KRZYŻOWA 30.09.2021 OTWARTY DOLNOŚLĄSKI FINAŁ BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH
678 zawodników wystartowało w Dolnośląskim Finale Biegów Przełajowych w Krzyżowej, wsród nich 13-osobowa reprezentacja naszej szkoły. Szczególne uznanie należy się naszym najmłodszym zawodnikom z klasy 1,3 i 4, którzy po raz pierwszy mieli okazję wziąć udział w tak dużej imprezie. Gratulujemy udziału wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.
Komunikat końcowy i wyniki biegów: Dolnośląskie Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych – wyniki końcowe | Dolnośląskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe we Wrocławiu
52
Aktualny telefon zaufania
Informujemy iż, dotychczasowa ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona została telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka.
Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12.
Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
Jan Paweł II – PRZYJACIELEM DZIECI I MŁODZIEŻY
- 7
Od października 2021 do maja 2022, w klasach I-VIII będzie realizowany projekt dotyczący naszego patrona św. Jana Pawła II.
Cel główny projektu:
Pogłębianie wiedzy na temat życia i nauczania Jana Pawła II
Cele szczegółowe:
· przybliżenie uczniom sylwetki Jana Pawła II jako wielkiego Polaka, autorytetu moralnego i wzoru patrioty;
· kształtowanie postawy patriotycznej i przesłania pokoju rozumianej zgodnie z nauczaniem Jana Pawła II jako „umiłowanie tego, co ojczyste” (historii, tradycji, języka, krajobrazu, dokonań rodaków), wyrażające się w świadomości narodowej i działaniu na rzecz narodowej wspólnoty;
· poszerzenie wiedzy uczniów dotyczącej życia i nauczania Jana Pawła II ze szczególnym uwzględnieniem jego roli jako wielkiego wychowawcy Polaków, duchowego przewodnika młodzieży i pielgrzyma pokoju;
· wdrożenie uczniów do samodzielnej pracy: poszukiwania, selekcji, analizy i scalania informacji oraz ich wykorzystywania w konkretnej sytuacji zadaniowej;
· wspomaganie rozwoju emocjonalnego, dostarczanie pozytywnych przeżyć, budowanie poczucia własnej wartości;
· doskonalenie umiejętności prezentacji wytworów własnej pracy.
29 października odbyła się pierwszy etap zadań - konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II. Uczniowie wykazali się dużym sprytem i zaangażowaniem w zadanie.
W listopadzie szykujemy się na kolejne zadanie, tym razem nasi podopieczni będą wykorzystywać swoje zdolności plastyczne.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób oraz do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości.
W tym roku 1 października szkoły z różnych stron świata, w tym również nasza uczestniczyły w tym ciekawym i radosnym wydarzeniu.
W naszej szkole akcja zorganizowana była po raz pierwszy i od razu wywołała wiele emocji i zadowolenia.
Już od początku września uczniowie na lekcjach matematyki i w domach powtarzali tabliczkę mnożenia. Rozwiązywali łamigłówki i rywalizowali w poszczególnych klasach o tytuł experta.
W piątek 1 października - stosując się do wytycznych obowiązujących w czasach pandemii –w klasach IV-VI zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia .
O Certyfikat Mistrza Tabliczki Mnożenia walczyło 39 uczniów.
Laureatami zostali:
Z kl. IV
- Lena Kutna
- Aleksander Talarski
- Tomasz Zając
- Michał Mitek
- Jakub Siarka
Z kl. V
- Witold Burdek
- Łukasz Cieślicki
Z kl. VI
- Magdalena Dziedzic
„Ekspertom Tabliczki Mnożenia 2021”serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.
Koordynator lokalny
Violetta Kutny
Zakończenie projektu „Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w Gminie Świdnica”
Projekt „Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w Gminie Świdnica” w którym uczestniczyły prawie wszystkie szkoły z naszej Gminy dobiegł końca.
Głównym zamierzeniem projektu było podniesienie u uczniów kompetencji kluczowych, właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy oraz podniesienie kompetencji zawodowych naszych nauczycieli. Projekt trwał ponad dwa lata. W każdym roku szkolnym odbywały się zajęcia dla 22 grup projektowych.
W ramach projektu w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu prowadzone są zajęcia:
- z języka niemieckiego (zajęcia rozwijające uzdolnienia) - 1 grupa,
- matematyczne (zajęcia rozwijające uzdolnienia) - 4 grupy,
- kółko informatyczne - 1 grupa,
- zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki - 5 grup,
- zajęcia rozwijające umiejętności uczenia się - 1 grupa,
Zaplanowano również zajęcia prowadzone metodą eksperymentu:
- przyroda metodą eksperymentu - 1 grupa,
- geografia metodą eksperymentu - 1 grupa,
- fizyka metodą eksperymentu - 1 grupa,
- biologia metodą eksperymentu - 1 grupa.
Dodatkowo dzieci zostaną objęte zajęciami dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych:
- zajęcia korekcyjno-kompensacyjne - 3 grupy,
- zajęcia rozwijające umiejetności społeczno-emocjonalne - 1 grupa,
- zajęcia logopedyczne - 2 grupy.
Jak widac zorganizowane zajęcia kierowane były nie tylko do uczniów zdolnych, ale również dla uczniów, którzy potrzebowali wsparcia przy wyrównywaniu braków ich wiedzy. Część zajęć grup kierowana była do uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Nauczyciele naszej szkoły mogli podnosić swoje kompetencje i umiejętności biorąc udział w szkoleniach. Byly to szkolenia z zakresu tematycznego:
Jak skutecznie pracować z uczniami w ramach kompetencji kluczowych niezbędnych do poruszania się po rynku pracy (TIK, przedmioty matematyczno-przyrodnicze, j.obce)
Wykorzystanie metod eksperymentu w dydaktyce w celu podniesienia jakości nauczania przedmiotów matematycznych i przyrodniczych
Szkolenie z zakresy działań służących poprawie kompetencji wychowawczych
Projekt odbywał się w formie stacjonarnej oraz zdalnej, na koniec spędzilismy miło czas na wspólnych wyjazdach edukacyjnych, podczas których mogliśmy integrować rówieśników po okresie izolacji.
W całym projekcie wzięło udział ponad 120 uczniów i 14 nauczycieli z naszej szkoły.
9Wycieczki: Warsztaty kulinarne w Lubachowie, ExploraPark w Walbrzychu, Zamek Książ, Palmiarnia, Książański Park Krajobrazowy.
10
zDolny Ślązak
Miło nam poinformować, że nasi uczniowie uzyskali kwalifikacje do etapu powiatowego konkursów przedmiotowych realizowanych w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień zDolny Ślązak:
- uczeń kl. VII- Bartosz Rychel- kwalifikacja z historii oraz geografii
- uczeń kl. VIII- Gabriel Wrona- kwalifikacja z historii oraz geografii.
Gratulujemy Bartkowi i Gabrysiowi!
Życzymy sukcesów na kolejnych etapach konkursów!
AKCJA ZBIERANIA STARYCH KLUCZY!!
Chcecie pomóc Klinice "Budzik" i Fundacji Ewy Błaszczyk
"A kogo"? Przyłączcie się do akcji zbierania starych i nieużywanych kluczy. Zróbcie przegląd swoich kluczy i te niepotrzebne, zalegające w szufladach i skrzynkach z narzędziami przynieście do naszej szkoły.
Klucze prosimy wrzucać do pudełka, które znajduje się obok pokoju nauczycielskiego ( I piętro) i sekretariatu (parter).
JEŚLI MACIE PAŃSTWO W DOMU STARE, NIEPOTRZEBNE KLUCZE, KTÓRE NICZEGO JUŻ NIE OTWIERAJĄ MOŻECIE SIĘ ICH POZBYĆ I OBUDZIĆ KLUCZAMI DZIECKO W BUDZIKU😊.
Pozdrawiam😊
Pedagog szkolny
#SuperKoderzy - ZMYSŁY ROBOTA!
- 17
Kolejny etap naszej pracy okazał się dla nas wyzwaniem. Rozpoczęliśmy od pogadanki o znaczeniu zmysłów człowieka i czujnikach stosowanych w robotyce. Następnym etapem było uzbrojenie naszego robota w osłonki na mikrokontrolery wraz z zestawem czujników do LOFI Brain 2.0. Dowiedzieliśmy się, że roboty mają podobne "zmysły" do ludzi i nazywamy je czujnikami. Zobaczyliśmy również jak zadziałają czujniki, ponieważ udało nam się podłączyć LOFI Brain 2.0 do laptopów. W piątek czekała na nas niespodzianka, paczka z gadżetami od Fundacji Orange. Dziękujemy!
Archiwum Aktualności