Podziękowania.
Festyn rodzinny "Mexico Party".
- 213
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024.
- 33
Uroczystość wręczenia stypendiów w Witoszowie Dolnym.
- 33
Ognisko klasa V- zakończenie roku szkolnego.
- 17
Mexico Party 22.06.2024 godz.15
Rada Rodziców zaprasza na festyn rodzinny w sobotę 22 czerwca na godzinę 15.
Harmonogram występów:
- Cheerleader Senior
- Oddział 0
- Klasa 1
- Klasa 2
- Klasa 5
- Cheerleader Junior
- UKS Acro Club Świdnica
Zakończenie roku szkolnego.
Uroczystości zakończenia roku szkolnego rozpoczną się o godz.9:00 w sali gimnastycznej.
Plan dowozów szkolnych:
8:30 - Krzczonów
8:35 - Boleścin
8:40 - Wieruszów
8:45 - Krzyżowa
8:50 - szkoła
Odwóz zaplanowany jest na godz. 10:30
Marysia Czerkawska na Mistrzostwach Europy w fitness.
Marysia w sobotę 15 czerwca była na Mistrzostwach Europy w fitnessie sportowym federacji IBFF FIT Kids . Mistrzostwa odbyły się w Koszycach na Słowacji. W kategorii solo Marysiazajęła 5 miejsce, natomiast w kategorii trio z kolezankami Zuzanną Urodą i Julią Owsiak zajęły 1 miejsce.
Gratulujemy !!!
Dzień Pustej Klasy
Fotorelacja z trzydniowej wycieczki na Hel, do Gdańska oraz Malborka
- 47
Inauguracja projektu "Ogrody przy szkołach".
Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia otrzymała wsparcie finansowe z NIW-CRSO w ramach Programu NOWE FIO na lata 2021-2030 na założenie 3 ogrodów przyszkolnych w miejscowościach: Witoszów Dolny, Lutomia Dolna i Grodziszcze. 200 osób z Gminy Świdnica będzie miało szansę wziąć udział w wydarzeniach projektowych, a należeć do nich będą międzypokoleniowe działania integracyjne skupiające się wokół tematów związanych z:
- tworzeniem ogrodów adaptacyjnych przez społeczności zgromadzone wokół wspomnianych szkół,
- spotkania w ogrodzie, warsztaty ekologiczne, działania artystyczne,
- warsztaty eksperckie związane z metodyką w edukacji ogrodowej.
Działania rozpoczynamy 14.06.2024 w siedzibie Fundacji Krzyżowa wydarzeniem otwierającym projekt, na które składają się Warsztaty Klimatyczne- znaczenie ogrodów przyszkolnych w dobie zmian klimatu, Warsztaty Zielarskie - moja domowa apteka oraz Wprowadzenie do zasad permakultury - projektowanie ogrodów adaptacyjnych.Uczniowie, nauczyciele i wspierający dorośli formują się w zespoły ogrodowe, by po wakacjach już na terenie szkół ruszyć z warsztatami pt. Od pomysłu do projektu. W ten sposób zaczynając od włączenia społeczności lokalnej i wspólnego planowania, na wiosnę 2025 roku rozpoczniemy prace zakładania ogrodów przyszkolnych.
W planach również przedsięwzięcia związane z budowaniem kampanii społecznej oraz pisaniem publikacji pt. „ "Ogród adaptacyjny przy szkole"- dobra praktyka oraz perspektywa przyrodnicza. Powstanie również Baza Wiedzy - zestaw publikacji ogólnodostępny dla wszystkich jednostek zainteresowanych tematyką żywnościową, zakładaniem i prowadzeniem ogrodów edukacyjnych, metodyka edukacji w ogrodzie, scenariusze i karty pracy.
24
Dzień Dziecka w przedszkolu i klasie I.
Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W Naszej Szkole tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Z tej okazji odwiedziliśmy "Dębowy Zakątek" w Grodziszczu, gdzie czekały na nas same atrakcje - warsztaty plastyczno-przyrodznicze, ścieżka edukacyjna, wielkie pranie ręczne na tarze, dmuchaniec, plac zabaw, kiełbaska, wata cukrowa i oczywiście lody. To był wspaniały dzień!!!
2
Dzień Pustej Klasy.
- 311
Turniej piłki nożnej w Mokrzeszowie osób z niepełnosprawnością
- 23
Gminny konkurs "KOLOROWY TANIEC LUDOWY"
4 czerwca odbył się II Gminny Konkurs "KOLOROWY TANIEC LUDOWY " w Pszennie , w którym wzięły udział nasze przedszkolaki. Dzieci zaprezentowały taniec "Krakowiaczek" i zdobyły dyplom, piękną statuetkę oraz wspaniałe nagrody.Serdecznie gratulujemy!!!
5
BEZPIECZEŃSTWO W SIECI
W maju w oddziale przedszkolnym Panie ze Świdnickiej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej przeprowadziły zajęcia warsztatowe o tematyce "Bezpieczeństwo w sieci". Dzieci poznały zalety internetu ale również wiążące się z nim niebezpieczeństwa i sposoby na ich uniknięcie. Na koniec każdy wykonał swojego pamiątkowego "Necika".
2
Ognisko z okazji Dnia Dziecka
- 2
Wycieczka klasy 5 i 6 do Krasiejowa.
- 24
Konkurs czytelniczy pod hasłem: Czytam, bo lubię!
Wychodząc naprzeciw potrzebom najmłodszych, biblioteka szkolna ogłosiła konkurs czytelniczy pod hasłem:
Czytam, bo lubię!
Rywalizacja dotyczyła dwóch kategorii:
- Czytam najlepiej
- Czytam lepiej
9Celem akcji była promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności i porównanie ich z umiejętnościami innych, kształtowanie umiejętności pięknego czytania oraz uczenie się rywalizacji w miłej atmosferze.
W kwietniu w ramach działań akcji uczniowie kl. I - III czytali wybrane fragmenty prozy dziecięcej, by pokazać swój poziom czytania nieznanego tekstu. Przez kolejny miesiąc każdy mógł ćwiczyć, aby udoskonalić umiejętność czytania i móc się zaprezentować już w ramach konkursu.
W dniach 20-21-22 maja chętni uczniowie klas I-III przystąpili do rywalizacji w pięknym czytaniu. W trakcie konkursu zmierzyli się z wybranym fragmentem utworu Beaty Ostrowickiej „O Lence, Antku o okropnym Albercie”. Reprezentanci klas świetnie zaprezentowali swoje umiejętności. Z przyjemnością słuchało się fragmentów książki.
I tak 23 maja ogłoszone zostały wyniki w dwóch kategoriach.
Klasa I
- kategoria „Czytam najlepiej”
- nagrodzeni: Helena Krawczyk i Maksymilian Siarka
- wyróżnieni: Wiktor Spyra i Zuzanna Sobolak
- kategoria „Czytam lepiej”
- nagrodzeni: Magdalena Horbaczyk
- wyróżnieni: Szymon Zbyrowski
Klasa II
- kategoria „Czytam najlepiej”
- nagrodzeni: Martyna Kazun
- wyróżnieni: Natalia Klimala i Kacper Dychus
- kategoria „Czytam lepiej”
- nagrodzeni: Miłosz Lisowski
- wyróżnieni: Nadia Bańkowska i Marysia Towarnicka
Klasa III
- kategoria „Czytam najlepiej”
- nagrodzeni: Aleksander Gomułka, Oliwia Okarmus, Barbara Pawłowicz i Borys Żurawel
- wyróżnieni: Alicja Mitek
- kategoria „Czytam lepiej”
- nagrodzeni: Bartosz Włudyka
- wyróżnieni: Wit Gładysz i Maja Hryncyszyn
Dziękuję wszystkim uczestnikom, którym zależy na doskonaleniu umiejętności czytania oraz gratuluję zwycięzcom 😊
Iza Kozioł
Warsztaty rozrywkowo- edukacyjne o tematyce przyrodniczej w klasach 0 -3.
Pokazy edukacyjne to okazja do poznania wspaniałego świata zwierząt egzotycznych. Uczestnicy mogą przyjrzeć się z bliska rozmaitym gatunkom zwierząt, a także poznać ich budowę, potrzeby oraz zwyczaje. Dzieci miały możliwość pogłaskania i wzięcia na ręce jaszczurki czy węża co zapewniło niezapomniane przeżycia. Bliski kontakt ze zwierzętami to świetny sposób na przybliżenie dzieciom przyrody i świadomości proekologicznej. Uczy obchodzenia się ze zwierzętami i zachowania w ich towarzystwie. Pod wpływem takiego kontaktu stajemy się spokojniejsi i bardziej otwarci na otoczenie. Co ważne, takie warsztaty zapobiegają powstawaniu fobii. Udział żywych zwierząt gwarantuje niezapomniane emocje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
5
Archiwum Aktualności