• WIEDZA + ODPOWIEDZIALNOŚĆ I SAMOZAPARCIE = OLIMPIADA

          • Dbając o wszechstronny rozwój uczniów jak i starając się promować szkołę na zewnątrz, nauczyciele zachęcają młodzież do udziału w różnych konkursach wiedzy. Oczywiście, wiąże się to z zaangażowaniem obu stron, nauczyciel – uczeń, jednak główny trud i wysiłek podejmuje dziecko.

            I tak uczeń naszej szkoły, Bartosz Rychel, zdecydował się na udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego. We wrześniu i  październiku musiał zaznajomić się z pozycjami z literatury  światowej, po czym napisać rozprawkę na zadany przez organizatorów temat, wykorzystując poznane dzieła oraz swoją wiedzę i umiejętności.

            Należy podkreślić, że etap szkolny olimpiady odbył się we wszystkich województwach w Polsce i tylko uczniowie, którzy osiągnęli wystarczającą ilość punktów za pracę pisemną, zakwalifikowali się do etapu okręgowego.

            9 stycznia otrzymaliśmy wiadomość, że Bartek przeszedł do tego etapu, co już jest wielkim wyróżnieniem. Z kolei 28 stycznia br. w gmachu Instytutu Języka Polskiego Uniwersytetu Wrocławskiego uczeń weźmie udział w kolejnych zmaganiach, tym razem w części pisemnej (rozprawka) jak i językowej (test wiedzy). Jeśli zaliczy oba te poziomy, przejdzie do części ustnej, która ma się odbyć 25 lutego. Liczymy, że samozaparcie Bartka oraz odpowiedzialność za własny rozwój pozwolą mu zakwalifikować się do etapu ogólnopolskiego.

            Izabela Kozioł

        • Centrum Mistrzostwa Informatycznego
          • Centrum Mistrzostwa Informatycznego

          • W ramach kółka algorytmicznego uczniowie naszej szkoy rozwijają swoje zainteresowania informatyczne, poznają świat robotyki i elekrotechniki. Obecnie rozpoczęliśmy cykl zajęć z zestawem Becreo. Uczniowie mają okazję popracować z płytką Arduino. Sprzęt zakupiony został w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

        • Photon kontra mBot
          • Photon kontra mBot

          • W ramach kółka rozwijającego zainteresowania #SuperKoderzy uczniowie zaprogramowali grę w kółko i krzyżyk, wykorzystując do tego roboty Photon i mBot. Gra była wyrównana. Było dużo śmiechu i zabawy.

          • DOMOWE URZĄDZENIA ELEKTRYCZE

          • Uczniowie w ramach pracy projektowej na zajęciach techniki wykonali własnoręcznie i według własnego pomysłu domowe urządzenia elektryczne. Efekty ich pracy robią wrażenie!

          • Młodzi programiści

          • W ramach zajęć rozwijających zainteresowania uczniowie klasy 4 zgłębiają tajniki programowania interaktywnych klocków Lego Spike Prime, które zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

          • Laboratorium przyszłości.

          • Czym charakteryzują się innowacje technologiczne na miarę XXI wieku? Jak powstaje wydruk 3D? Czym jest sztuczna inteligencja? Do czego służą mikrokontrolery? Tego wszystkiego dowiadują się uczniowie w Szkole Podstawowej w Grodziszczu, a jest to możliwe, m. in.  dzięki projektom SuperKoderzy, Centrum Mistrzostwa Informatycznego czy  Laboratoria Przyszłości i jego metodycznego rozszerzenia– czyli Mobilnego Laboratorium Przyszłości. MLP to rządowe przedsięwzięcie realizowane  przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech:  wyposażony w nowoczesny sprzęt bus przemierza drogi każdego z województw, a zewnętrzni edukatorzy realizują nieodpłatne zajęcia w szkołach, które zgłosiły się do tego projektu. W województwie dolnośląskim aż niemal 1000 szkół wyraziło taką chęć, ale ze względów organizacyjnych w tym roku szkolnym możliwe będzie odwiedzenie max. 160. Tym bardziej jest nam miło, że  Mobilne Laboratorium Przyszłości zawitało 5 stycznia 2023 r.  do Szkoły Podstawowej w Grodziszczu. To pierwsza z gminnych szkół, w której zorganizowano zajęcia w ramach MLP. Edukatorzy prowadzili z uczniami pasjonujące  warsztaty z zakresu druku 3D i Sztucznej Inteligencji, przygotowując dzieci do wejścia z odpowiednimi kompetencjami w przesycony technologią świat.

          • Dzień pełen pozytywnych emocji

          •  

            21. 12. 2022 r. uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w kilku ważnych wydarzeniach: Pasowaniu na czytelnika,   podsumowaniu ogólnopolskiego programu  edukacyjnego skierowanego do uczniów klas I szkół podstawowych „Akademia Bezpiecznego Puchatka” oraz Wigilii klasowej.

                         Pasowanie na czytelnika to ważne wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z radością odwiedzili bibliotekę, w której czekała na nich pani Iza. Dzieci przypomniały sobie zasady obowiązujące w bibliotece, mogły też po raz pierwszy wypożyczyć wybrane przez siebie książki. W obecności Pani Dyrektor i wychowawczyni odebrali

             z rąk Pani Izy dyplomy oraz pamiątkowe książki.

                        Po uroczystości  Pasowania na czytelnika nadszedł czas na podsumowanie udziału w  ogólnopolskim programie  edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, w którym  uczniowie klasy pierwszej wzięli udział. Dzieci otrzymały na pamiątkę dyplomy.

                       Następnie pierwszoklasiści  rozpoczęli wieczerzę wigilijną przygotowaną dzięki uprzejmości i zaangażowaniu rodziców. Wszyscy składali sobie najserdeczniejsze życzenia, dzielili się opłatkiem, słuchali kolęd. Na zakończenie nasi milusińscy dekorowali pierniki upieczone przez mamę jednej z uczennic.

                      Pod koniec dnia odbyło się zakończenie konkursu plastycznego „Choinka” zorganizowanego przez Mały Samorząd Uczniowski. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Nagrodzeni zostali również uczniowie naszej klasy.

             

          • KONKURS "CZYTAJĄCE ANIOŁY"

          • REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

             

            „Czytające Anioły”

             

            1. Organizatorem konkursu jest Biblioteka Szkolna w SP w Grodziszczu.
            2.  Cele konkursu:

                         1. Ukazanie piękna i pielęgnowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

                         2. Rozwijanie zainteresowań i umiejętności plastycznych dzieci.

                         3. Rozbudzanie wyobraźni oraz kreatywności.

                         4. Promowanie aktywności twórczej dzieci.

                         5. Możliwość prezentacji swoich prac na forum szkoły.

            III.        Ogólne postanowienia:

                         1. Konkurs adresowany jest do uczniów Szkoły w Grodziszczu.

                         2. Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych:

                 I kategoria: uczniowie klas 1 - 3 za wykonanie ilustracji do wybranej kolędy polskiej z motywem anioła.

                II kategoria: uczniowie klas 4 - 8 za stworzenie wizerunku Czytającego Anioła.

                         3. Każdy uczestnik może dostarczyć dowolną liczbę własnoręcznie wykonanych prac plastycznych zgodnych z tematem konkursu.

                          4. Autorem pracy może być tylko jeden uczeń.

                          5. Technika i materiały dowolne.

                          6. Prace oceniać będzie jury.

                          7. Każda praca plastyczna powinna być opisana - imię i nazwisko ucznia oraz klasa i tytuł:

            w kategorii I – tytuł ilustrowanej kolędy,

            w kategorii II – nazwa anioła np. Anioł czytający gazetę itp.

                          8. Prace nieopisane i wykonane niezgodnie z regulaminem nie wezmą udziału w konkursie.

                          9. Złożenie opisanych prac jest jednoznaczne z:

                              – akceptacją regulaminu,

                             – wyrażeniem zgody na prezentowanie pracy plastycznej.

                          10. Prace należy składać do 21 grudnia 2022 r. w bibliotece szkolnej.

                          11. Zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni.

                          12. Prace przechodzą na własność organizatora, nie będą zwracane.

            IV. Kryteria oceny

            1. Prace oceniać będzie Komisja powołana przez Organizatorów.
            2. Prace będą oceniane według następujących kryteriów:

                  - zgodność z tematem: w kategorii I zgodność z treścią ilustrowanej kolędy, plastyczne przedstawienie historii opowiedzianej w pieśni, w kategorii II – wizerunek anioła czytającego gazetę itp. z jego atrybutami.

                    – ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu,

                    – opracowanie ogólne, dobór i wykorzystanie materiałów,

                    – wkład pracy,  

                    – estetyka pracy oraz trwałość konstrukcji,

                    – walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki).

             3. Komisja przyzna nagrody za I, II, III miejsce w każdej kategorii.

             4. Wyniki konkursu zawierające imiona i nazwiska autorów nagrodzonych prac zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej Szkoły a prace upublicznione na wystawie szkolnej.

        • TWORZYMY PROSTE OBWODY ELEKTRYCZNE
          • TWORZYMY PROSTE OBWODY ELEKTRYCZNE

          • Kartki świąteczne wcale nie muszą być nudne. Przy użyciu taśmy miedzianej, baterii oraz diody stworzyliśmy świecące podarunki dla najbliższych. Była to praktyczna nauka o prądzie w świątecznym klimacie. Sami zobaczcie! :)

          • MIKOŁAJ W NASZYM PRZEDSZKOLU

          • Dnia 6 grudnia jak co roku do grzecznych dzieci przyszedł św. Mikołaj. Przedszkolaki już od rana z niecierpliwością czekały na swojego ulubionego gościa. Mikołaj został przywitany bardzo serdecznie. Dzieci recytowały wiersz i śpiewały piosenkę przy akompaniamencie grzechotek piosenkę dla Mikołaja. Świety Mikołaj był zachwycony występem dzieci. Elfy doniosły , że wszystkie dzieci były grzeczne więc Mikołaj od razu rozdał wszystkim prezenty.Dziękujemy św. Mikołaju i zapraszamy za rok - Grzeczne Przedszkolaki.