Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu informuje

o rozpoczęciu rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 do:

oddz
                  • PACZUSZKA DLA MALUSZKA - POMÓŻMY!

Fundacja Małych Stópek organizuje zbiórkę charytatywną artykułów kosmetycznych dla dzieci oraz chemii gospodarczej, w ramach wsparcia domów samotnej matki, domów dziecka, hospicjów perinatalnych i podobnych placówek w całej Polsce. Zebrane dary dostarczymy Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej Chata SKSK Świdnica II( przy ul. Sikorskiego 62 a, Bieleckiej i Kolberga(maluszki)).Podczas trwania akcji w szkole ustawimy świąteczne drzewko, wiszące na nim papierowe bombki.Osoby, które wyrażą chęć udziału w akcji, zabierają bombki do domu, przynosząc w zamian pod choinkę przygotowane paczuszki.Po zakończeniu akcji dary zostaną dostarczone do wybranej placówki:).Będziemy bardzo się cieszyć, że w tym trudnym czasie, w którym się wszyscy znaleźliśmy, będziemy nieść iskierkę radości i dobra, do tych najmłodszych, którzy tak bardzo potrzebują naszej pomocy:)...

• ŚWIĘTO DYNI W NASZYM PRZEDSZKOLU

W piątek 28 października w naszej grupie przedszkolnej dzieciaki poznawały walory warzyw z rodziny dyniowatych. W tym dniu obowiązywało przebranie na "Bal dyniowy" - dzieci przebierały się w dowolne postacie. Dzieci wraz paniami przecinały dynie na pół by zobaczyć jak wygląda ona w środku. Przedszkolaki mogły oglądać, dotykać różnej wielkości i różnego ubarwienia dynie. Poznały także warunki w których dnia wyrasta. Ten dzień był przepełniony zajęciami plastycznymi, wierszykami, zabawami, konkursami i tańcami. Podczas tego dnia odbył się również konkurs plastyczny "Moja Dynia" zorganizowany w oddziale przedszkolnym. Przedszkolaki bardzo chętnie wzięły w nim udział, świadczy o tym 20 złożonych prac. Z prac konkursowych zrobiliśmy wystawę. Było na co patrzeć, dynie wypiekane z masy solnej, dynie wydziera z bibuły, dynie malowane farbami. Prace zachwycały efektami i pomysłowością. Aby wyło

• #SuperKoderzy

Podczas piątkowych warsztatów robot mBot wykonywał różne zadania, które zostały dla niego przewidziane. Jeździł po torze, omijając przeszkody, starał się przejść przez labirynt ułożony przez uczniów, wydostać się z niego używając swoich sensorów. Uczniowie wykorzystali do tego program bazujący na języku blokowym Scratch.

• Zaćmienie Słońca.

Dzisiaj można było zaobserwować jedno z najbardziej efektownych zjawisk na naszym niebie - częściowe zaćmienie Słońca.Korzystając z zaimprowizowanego filtra udało się wykonać kilka zdjęć.Następna taka okazja za 3 lata.

• Sukces Leny Kutnej

Bardzo miło nam poinformować, iż nasza uczennica klasy 5, Lena Kutna, awansowała do etapu wojewódzkiego X Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego.

Gratulujemy!

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

• Piłka nożna kl.4-6

Kolejna odsłona Gminnej Ligi Szkół Podstawowych. Tym razem na "Orliku" w Lutomi rywalizowali chłopcy z klas 4-6. Tym razem nasi reprezentanci zaznali goryczy porażki. Ale już niedługo przyjdzie czas na rewanż w zawodach halowych i niech to będzie dla nich motywacją do dalszych treningów i podnoszenia swoich umiejętności. Życzymy sukcesów w dalszych startach.

• MISTRZ SZYBKIEGO PISANIA NA KLAWIATURZE

Na zakończenie działań związanych z obchodami Europejskiego Tygodnia Kodowania, z inicjatywy uczennic klasy 8, zorganizowano konkurs szybkiego pisania na klawiaturze. Każda klasa 4-8 wytypowała po dwóch reprezentantów, którzy w piątek 21.10.22 przystąpili do rywalizacji.

Komisja konkursowała brała pod uwagę prędkość pisania (ilość znaków na minutę) oraz

• Marshmallow Challenge

W ramach udziału w Europjskim Tygodniu Kodowania na lekcjach wdż uczniowie wzięli udział w grze Marshmallow Challenge. Zadaniem uczniów było zbudowanie jak nawyższej wieży z 20 sztuk makaronu, jednej pianki i taśmy papierowej. Jest to świetny pomysł na integrację, ciekawy i szybki team building, który ma również wartości edukacyjne związane z kreatywnym rozwiązywniem problemu i wspierającym Design Thinking.

• Międzynarodowa akcja czytelnicza

W środę 25 października 2022 r., w naszej placówce odbyła się wyjątkowa akcja czytelnicza. Była to Międzynarodowa edycja Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie". Celem akcji jest zwrócenie uwagi na czytanie, jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole oraz zachęcenie wszystkich do sięgania po książkę w każdym miejscu i czasie.

• #SuperKoderzy

W dzisiejszym dniu na uczniów klasy 5 czekała miła niespodzianka. W ramach realizacji ścieżki Robo-matematycy Fundacja Orange wyposażyła naszych uczniów w niezbędne gadżety:) Atmosfera kodowania była dzisiaj wyjątkowo satysfakcjonująca i mobilizująca do dalszego działania.

• Nasz zielony kącik!

Dziękujemy pani Ewelinie Jezierskiej-Burdek oraz naszym wspaniałym uczniom za zaangażowanie na rzecz czystego powietrza. W szkole powstał zielony kącik przyrody, który ma za zadanie poprawić jakość powietrza na korytarzu szkolnym oraz ma wpływ na redukcję stresu w szkole. BRAWO!

• Ślubowanie pierwszoklasistów i pasowanie na ucznia.

14 października 2022 roku w Świetlicy Wiejskiej w Grodziszczu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zaprezentowany przez uczniów klas IV-V

oraz ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II

w Grodziszczu.

Najmłodsi milusińscy w obecności zaproszonych gości: dyrektor szkoły Jadwigi Ostrowskiej, nauczycieli, rodziców, dziadków i uczniów klas starszych oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności uczniowskiej.

• Razem na święta
              • Szkoła pamięta
              • Insta.Ling
              • PixBlocks
              • CERTYFIKAT DĄB KATYŃSKI
              • Placówka przyjazna dzieciom chorym na cukrzycę
              • SuperKoderzy
              • MegaMisja
              • CENTRUM MISTRZOSTWA INFORMATYCZNEGO
              • Fundacja SZKOŁA Z KLASĄ
              • GODZINY DZWONKÓW - NOWE!

7. 13.25 -14.10

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY: