• Gminna Liga Szkół - turniej halowej piłki nożnej klas 4-6.

• 2 marca na hali sportowej w Witoszowie Dolnym odbył się turniej halowej piłki nożnej klas 4-6. Do rywalizacji stanęło 5 zespołów reprezentujących szkoły z terenu gminy. Rozgrywki odbyły się systemem "każdy z każdym", więc sportowych emocji nie zabrakło. Niestety, mimo sportowej ambicji i woli walki nasza reprezentacja poniosła porażki a rywale okazali się lepsi. Gratulujemy sportowej postawy a już za rok spróbujemy się zrewanżowac.

• REKRUTACJA 2023/2024

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu informuje

o rozpoczęciu rekrutacji na rok szkolny 2023/2024 do:

• oddziału przedszkolnego
            • klasy pierwszej

Rodzice dzieci przedszkolnych wypełniają „wniosek”.

Rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły (Grodziszcze, Krzyżowa, Wieruszów, Boleścin, Krzczonów) wypełniają  „zgłoszenie dziecka do klasy I”.

Rodzice dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły wypełniają „wniosek spoza obwodu”.

Dokumenty rekrutacyjne - klasa I:

wniosek_spoza_obwodu.pdf

zgloszenie_dziecka_do_klasy_I(3).pdf

Dokumenty rekrutacyjne - oddział 0:

Wniosek.pdf

• Aktywne ferie -turniej gier i zabaw

• Blisko 100 dzieci z gminnych szkół uczestniczyło w turnieju gier i zabaw, który odbył się w hali sportowej w Witoszowie. Nie brakowało dobrej zabawy i sportowych emocji. Nasi uczniowie zajęli III miejsce w grupie "złotej" zdobywając puchar, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy złoty medal. GRATULUJEMY !!!

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA - KLASA 1

W piątek 3 lutego 2023 r. o godz. 9.30 w świetlicy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II                     w Grodziszczu uczniowie klasy I uroczyście obchodzili Dzień Babci i Dziadka. Pierwszoklasiści

zaprezentowali swoim ukochanym Babciom i Dziadkom przygotowany z tej okazji program artystyczny. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

Po części oficjalnej Babcie i Dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy I.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i wzruszeń. Dzień, który pokazał nam, jak ważne jest pielęgnowanie więzi rodzinnych.

Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie na uroczystość i jeszcze raz życzymy Im dużo zdrowia oraz długich lat życia.

• 4 KAWALIFIKACJE DO FINAŁU ZDOLNEGO ŚLĄZAKA

• Miło nam poinformować, iż Bartosz Rychel, uczeń klasy 8, uzyskał kwalifikacje z czterech przedmiotów: fizyki, j. polskiego, geografii, histrorii do części finałowej prestiżowego konkursu Zdolny Ślązak.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za finały!!! :)

• SPOTKANIE Z POLICJANTEM

• W dniu 01.02.23 miało miejsce spotkanie przedszkolaków i pierwszoklasistów z policjantem.. Rozmowa z funkcjonariuszem obejmowała bezpieczeństwo dzieci oraz poznawanie  zawodu policjanta. Istotne było również zapoznanie się z pozycją pezpieczną żółwia w razie zaatakowania przez psa.

• Gminna Liga Szkół Podstawowych

• Turniej siatkówki był kolejnymi zawodami w ramach gminnej ligi. Mimo ambitnej postawy, nasza reprezentacja chłopców, z jednym zwycięstwem i trzema porażkami zajęła V miejsce. Życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

• ZDROWE ŚNIADANIE W PRZEDSZKOLU

• W minionym tygodniu przedszkolaki omawiały temat "Moje zdrowie i bezpieczeństwo". Podczas zajęć dzieci poznały Piramidę zdrowego odżywiania i ruchu, dzięki czemu wiedzą jakie produkty są zdrowe a które nie. W ramach podsumowania całego tygodnia w piątek przedszkolaki samodzielnie przygotowały zdrowe śniadanie. Było pysznie i bardzo wesoło.

• ŻYWA LEKCJA HISTORII

• Dnia 26.01.2023r.  klasy IV- VIII uczestniczyły w spektaklu Żywe Lekcje Historii, przygotowanym przez Agencję Widowisk Historycznych -Arkona.

Grupa rekonstrukcyjna przybliżyła uczniom czasy królów elekcyjnych: Henryk Walezy, Stefan Batory, Jan III Sobieski. Uczniowie przymierzali stroje noszone w tych  czasach przez damy( suknie były ciężkie) i chłopów. Zakładali  zbroję husarza. Oglądali pokaz walki na szable i miecze. Dowiedzieli się jak działały pistolety. Był też pokaz bicia monety, niektórzy z nich zostali nagrodzeni taką monetą za udzielenie poprawnej odpowiedzi. Uczniowie w czasie spotkania byli aktywni, zaangażowani, lekcja była dla nich ciekawym doświadczeniem.

• Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

• W piątek 20 stycznia odbyła się w naszym oddziale przedszkolnym Uroczystość z okazji Dnia Babci o Dziadka. Dzieci przygotowały dla swoich ukochanych gości występ artystyczny, drobny upominek oraz słodki poczęstunek. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne, aktorskie a także gry na dzwonkach. Występ wzbudził wśród gości wiele radości i wzruszeń. Następnie odbyło się biesiadowanie we wspaniałej atmosferze i przy pysznym poczęstunku, za który dziękujemy serdecznie rodzicom.Jeszcze raz wszystkiego dobrego dla Babć i Dziadków. Dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy ponownie.