• WZMOCNIJ SWOJE OTOCZENIE

• 16.05.2024 19:50
        • Szkolna pracownia IT wzbogaci się w sprzęt do programowania oraz robotyki!
        • Miło nam poinformować, że nasza szkoła znalazła się w gronie laureatów VI edycji programu “Wzmocnij Swoje Otoczenie” i otrzymała 24 000 zł grantu z przeznaczeniem na  doposażenie pracowni IT głównie w zaawansowane zestawy do konstruowania robotów i tworzenia samodzielnych kodów, w tym z wykorzystaniem AI, ale także w  zestawy do druku 3D. Uczniowie od września 2024 r. będą korzystali ze sprzętu w ramach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych, w tym prowadzonych w ramach edukacji włączającej.
          To bardzo dobra wiadomość, zwłaszcza że w SP w Grodziszczu zajęcia z nowych technologii cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy potrzebują nowych wyzwań i osiągają sukcesy na poziomie ogólnopolskim.
          „Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu.
          W sześciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 1050 grantów o łącznej wartości prawie 22 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych: https://www.wzmocnijotoczenie.pl, www.energetycznykompas.pl/