• PROGRAM RAZEM W KLASIE

• 09.11.2022 12:26
      • W roku szkolnym 2022/23 nasza szkoła przystąpiła do udziału w bezpłatnym programie Razem w Klasie wspierającym nauczycieli, nauczycielki i dyrektorów, dyrektorki w pracy z klasami, do których dołączają osoby z doświadczeniem migracji i uchodźstwa, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży z Ukrainy.
      •

Program skierowany jest do szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. W ramach prac programowych szkoła otrzyma dwa pakiety materiałów edukacyjnych wspierających integrację i pracę w wielokulturowej klasie.

Ponadto nasza szkoła otrzyma:

• szkolenie online dla nauczycieli i nauczycielek, na którym nauczymy się, jak korzystać z otrzymanych materiałów,
        • możliwość uczestnictwa w szkoleniach dotyczących pracy z uczniami i uczennicami z doświadczeniem migracji, w tym w szczególności z doświadczeniem uchodźstwa, kompetencji międzykulturowych i procesów integracyjnych oraz możliwość udziału w indywidualnych sesjach z trenerami i trenerkami edukacji wielokulturowej, którzy wesprą Nas w Naszej codziennej pracy.
        • dodatkowo jest możliwość ubiegania się o dodatkowy grant dla szkoły w wysokości 10.000 zł.