• #MegaMisja

• 11.06.2021 12:09
      • Dostaliśmy się do #Superkoderów i #MegaMisji!!!

• Pragniemy podzielić się naszym sukcesem!

Uczniowie klasy I wraz z panią Teresą Olesińską  dostali się do programu #MegaMisja oraz uczniowie z klas 4-6 będą uczestnikami #SuperKoderów.

Obie akcje są to ogólnopolskie programy edukacyjne Fundacji Orange, których kluczowym elementem jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji nauczycieli oraz uczniów.

Realizacja MegaMisji opiera się na zasadach bajkowej gry edukacyjnej. Dzięki ciekawie i atrakcyjnie przygotowanej formule zadań nasze dzieci  zostaną przygotowane do kreatywnego i bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych. Najmłodsi, pracując w grupie, będą podejmować kolejne wyzwania w MegaMisji, a przechodząc kolejne etapy, będą mieli okazję wygrywać nagrody dla swojej szkoły: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne.

W czasie trwania programu SuperKoderzy nasi uczniowie będą uczyć się programowania, podstaw robotyki i będą poznawać świat nowych technologii ,nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach techniki i matematyki. Uczniowie pod kierunkiem Pani Magdaleny Sączawy będą realizować ścieżkę tematyczną Majsterkowicze 2.0. Podczas realizacji zadań projektowych nasi podopieczni będą rozwijać kreatywność, umiejętność logicznego myślenia, wzmacniać współpracę i  integrację w zespole klasowym. Śrubka po śrubce zainstalujemy czujniki i je zaprogramujemy. Robotyka to frajda i lepszy start w przyszłość - świat potrzebuje programistów!

Aby zakwalifikować się do tych programów uczniowie wraz z nauczycielami musieli nakręcić film lub przygotować zaproszenie do szkoły w ciekawej formule, w których mieli przekonać członków Fundacji Orange, dlaczego chcą przystąpić do tej akcji.

Udało się! Jesteśmy w gronie 140 zaszczytnych szkół z całej Polski!

Oto linki do naszych prac konkursowych:

Od września zaczynamy naszą wielką przygodę. Zapewne czeka nas wiele pracy. Trzymajcie za nas kciuki!